Skocz do zawartości

Obsada akwa, oraz podpowiedzi co do urzadzenia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jestem tutaj nowy więc myślę że przyjmiecie mnie ciepło poród was.

 

Dzisiaj zakupiłem nowy sprzęt akwarystyczny do pokoju, jestem początkujący więc myślę że mi pomożecie.

Chciałbym zrobić akwa takie jakiego nie ma tutaj jeszcze na forum...

Sprzęt w jaki się dzisiaj wyposażyłem to:

- Akwa 120l i obudowa.

- Świetlówka Juwel 18W 59mm 6800K

- Filtr Tetra Ex700

- napowietrzacz + 2 kamienie

- grzałka z termostatem 150W

- odmulacz

- kamień biały granulacja 0,8-1,0mm

 

Myślę że na początek wystarczy ;)

ale troszkę kasy się pozbyłem i teraz chciałem was poprosić o pomoc, co dokupić aby ładnie wyglądało, ( chodzi mi o takie jasne akwa,(nie o półmrok))

i jaka obsada do tego i roślinki.

 

Co muszę jeszcze do kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz jasne akwa to nie obejdzie się bez dołożenia oświetlenia i dla roślin 0,15w/l będzie trochę za mało.

Sam mam akwa 120l z oświetleniem 2 świetlówki 30W czyli razem 60W i myślę że jest ok, niżej jest link, możesz zobaczyć.

Co do obsady to zależy czego oczekujesz i co byś w swoim akwa chciał widzieć, ale na ten temat niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni akwaryści ode mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki 30W mają troszke cm panie kolego, wiec danie ich do tego baniaka mija się z celem.

Ja osobiście bym tutaj dodał dodatkowo 2x24W T5 albo przynajmniej dodatkowo 2x18W.

Może nawozy jakieś?Aqua art dla początkującego myślę?Jak sądzicie?

Żwirek liczę że nie jest bardzo pstrokaty.

Powodzenia...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweleek2301 fajne masz akwa.

Dzięki

 

Świetlówki 30W mają troszke cm panie kolego, wiec danie ich do tego baniaka mija się z celem.

Kolega nie napisał rozmiarów akwa tylko że ma 120l wiec nie wiem czy może czy nie może mieć 30W świetlówek (okolo 90cm)

 

 

Jeżeli chcesz mieć dużo roślinek to również jak kolega wyżej napisał 2x24w t5 będzie najlepszym rozwiązaniem, ale potem dodatkowo dobrze było by podawać co2 no i oczywiście nawozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki 30W mają troszke cm panie kolego, wiec danie ich do tego baniaka mija się z celem.

Też prawda:) Ale brałem pod uwagę akwarium standardowe czyli 80cm.

Ale jeżeli by miał 30W+18W nie wiem cz będzie mógł wszystkie roślinki hodować, a chce mieć holendra,czyli musiałby kupić 2x30W a tą 18 ewentualnie wymontować, co tez sie mija z celem, bo kupienie 2x 30W a kupienie 2x24W będzie podobna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma akwa takie jak moje czyli 100x30x40 (120l) to niestety świetlówki 24w (około 55cm) będą mu oświetlać tylko połowę akwa przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Jeśli chcesz mieć dużo roślinek to na pewno nie obędzie się bez dodatkowego oświetlenia.

Napisz rozmiary twojego akwarium to będzie lepiej dobrać oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dzisiaj dostałem od Wuja butle na gaz 6kg ale mam problem jest w niej nabity CO2 ale techniczny( do spawania mig-mag) czy on może być do akwa czy muszę wypuścić i nabić inny?

(szkoda mi bo jest prawie cała butla). ;)

 

dzisiaj położyłem podkład, i zalałem wodą. Zamówiłem sobie na poniedziałek roślinki.! ponoć mają być bez ślimaków, więc sprawdzimy.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...