Skocz do zawartości

Problemy z Moim 126L


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dość nowym "akwartystą" i mam pewne problemy z restartem akwa.

Otóż zalałem zbiornik we wrzesniu 2011 i do dnia wczorajszego (14.04.2012), było OK. Pare dni wcześniej zauważyłem, że akwa przecieka (skubane ma już z 15lat), więc popytałem co i jak, zakupiłem silikon akwarystyczny. Wyjąłem rybki, dałem do dwóch mniejszych akwa (10l i 15l) i zacząłem restart. Niestety w nocy padła spora część mojej obsady.. pewnie przez za mały litraż bądź stres. Pojawia się pytanie teraz, jak ciekawie i dobrze zaaranżować zbiornik. Sprzęt jaki mam to:

 

Grzałka (stara jak świat, firma Tetra, nie znam dokładnej nazwy, ale spełnia swoją rolę)

FILTR Kubełkowy 1000l/h HW-302

Podłoże JBL Manado

Oświetlenie 18W T8 SYLVANIA GROLUX 8500K

 

 

Roślin nie kojarze dokładnie, fotografuje.

 

Widze też problem z neonkami, co jakiśczas nagle podpływaja do samej góry i zaraz spływają. Jaki może być tego problem?

 

Z obsady.. zostało mi tylko:

3 neonki, 2 brzanki i 1 p. ramireza, oraz 2 kiryski spiżowe.

Brzanki i Pielięgniczka zachowują się jak zawsze, a neonki pływaja przy dnie, bez życia.

 

Dolałem zaraz po wlaniu wody JBL Biotopol, oraz po posadzeniu roślinek JBL Ferropol.

Niestety do nieodstanej wody musiałem wpuścić już te rybki co zostały, ponieważ zaczeły wyskakiwać z mniejszego akwarium!! (Dwie brzanki wyskoczyły i zaczeły się dusić, musiałem szybko je włożyć do dużego akwa, w tym samym momencie neonki zaczeły pływac do góry brzuchem w tym małym awka, to je też przełożyłem i powoli się ożywiają.

 

 

Po 1. Jaki może być problem tego wszystkiego?

Po 2. Co dokupić (rybki i rośliny)

 

 

Z góry dzięki, prosze o szybką odpowiedź

 

GG: 11246085

 

Dodaje fotki:

 

 

Mod.Janusz--Pisownia.Na razie ulgowo ale wykasowałem fotki bo za duża rozdzielczość.Chcesz pokazać ponownie zmniejsz je do właściwego formatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może później dojść do starć, pomimo, że teraz wygląda to ładnie.

Muszle zatwardzają głównie wodę, rozpuszczają się, co może powodować śmierć niektórych osobników.

Platki 1+3, 30 sztuk neonów i kirysy to ładne połączenie, możesz zbrojnika niebieskiego dołożyć, o ile o niego zadbasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...