Skocz do zawartości

Problem z ramirezem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jak pisałem w innym temacie w piątek zakupiłem parke ramirezów.

Bardzo niepokoi mnie samiec. Przez większość czasu jest z tyłu akwarium za korzeniem obok gąbki od filtra. Jest osowiały praktycznie się nie rusza, stoi pod kątem 45 stopni(w sensie, że nie jest przechylony na bok ale pyszczek ma wyzej niż ogon :P ) czasami wypłynie na przód np. dzisiaj jak wyłączyłem filtr i stałem przy akwarium (chwilę wcześniej karmiłem jednak nawet tego nie spostrzegł) co umożliwiło zrobienie mu małej sesjii ;) Po włączeniu filtra popłynąl spowrotem na tył. Oprócz tego zauważyłem, że ma tak jakby sklejone, białe kilka dolnych promieni płetwy ogonowej, oraz ma cienkie białe odchody. Jest tez dość chudy, myślałem, że samce takie są ale w innym temacię się dowiedziałem, że niekoniecznie. Oprócz tego gdy wracał na tył zauważyłem ze dwa razy się otarł - raz o korzeń, raz o liść. Więcej otarć nie zauważyłem

 

Zdjęcia: https://picasaweb.google.com/1026740310 ... 3397754898 (na końcowych zdjęciach jest samiczka)

 

Co robić? Boje się, żeby nie pozarażal pozostałych (niewiele bo samiczka Ramireza i 2 gupiki jednak zawsze coś, zwłaszcza że są ładnie wybarwione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o tą z czerwonym brzuchem, a ta chora to wg. mnie młody samiec. Dlaczego uważasz, że samiczka? Nie gonią się, a jest on zdecydowanie chudszy i troche dłuższy niż samiczka.

 

Akwarium jest wystarczające - 72 litry.

 

Planuję zwiększyć temperature do około 29C i wlać formisolu. Co sądzicie? Czy po formisolu muszę dać węgiel do filtra?

 

 

Z tego tematu objawy-chorobowe-u-ryb-akwariowych-t16197.html objawy pasują do rozdęcia, ale przy tym powinien chyba mieć nadęty brzuch, a tu wręcz przeciwnie jest dość chudy

 

 

a co do pozostałych rzeczy

 

 

litraż zbiornika 72l

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb 12 marca/tak

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas turbofilter 350/tak

gatunki i ilość ryb 2 gupiki, 2 ramirezy

ilość/rodzaj roślin microzorie, polysperma, corymbosa, limnophilia, staurygene repens , moczarka

inne sprzęty: bimbrownia, grzałka 50W

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. Potas aquaartu, EC, kilka razy nawóz micro. Pokarm suchy

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) no3 10-25 ph około 7,5 kh 12 gh 16

temperatura w zbiorniku 24C

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) w niedzielę pierwsza podmiana wody 10l i czyszczenie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem NO3 caly czas między 10 a 25, a co do jedzenia wczoraj troche podziubała, bo była troszke bardziej żywa. A dzisiaj jedzenie opadało przed nim i nawet nie drgnąl. Pływa w miejscu i się robi coraz bardziej blady.

 

Gupiki są od 2 tygodni w akwarium i nic im nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...