Jump to content

Obsada akwa 120x35x40 zimne


misza166
 Share

Recommended Posts

Witam , mam problem w doborze obsady do mojego nowego akwarium , miało by to być akwa z tem ok 19-21 stopni C. Więc zacząłem przeszukiwać internet i znalazłem kilka gatunków ryb zimnolubnych i tu spodobałby mi się kardynałki , wielkopłetw , i kiryski mógłby ktoś pomóc w doborze ilośći ww rybek i czy te rybki faktycznie po iluś latach w hodowli dalej znoszą niższa temperature ? . akwarium jak w opisie wym 120x35x40 nietypowe bo inne nie wchodzi .

Link to comment
Share on other sites

Wymienione przez ciebie ryby spokojnie można z trzymać w temperaturze 19-21 stopni z tym, że jeśli chodzi o kirysy to nie napisałeś, które masz na myśli, a w grę wchodzą pstre lub spiżowe. Rozumiem, że szukasz gatunków które preferują temperature pokojową, a nie typowo zimnowodnych. Oprócz kardynałków, wielkopłetwów i kirysów pod uwagę mogą być brane np brzanka zielona, brzanka różowa, danio pręgowane, przylga chińska, żałobniczka, bystrzyk czerwony, żwawik czerwieniak, pielęgniczka żółta, jordanelka florydzka. Można więc pokombinować z obsadą i zrobić np jednogatunkowe brzankarium ze stadkiem brzanek różowych, lub częściowo gęsto zarośnięty zbiornik z haremem wielkopłetwów, albo zbiornik z wystrojem strumienia, nieco silniejszym prądem wody i kardynałkami, danio i przylgami chińskimi. Można też Ameryke Południową czyli np żwawiki, żałobniczki i kirysy pstre.

Link to comment
Share on other sites

No więc z tego co wymieniłes i z tego co doczytałem to wielkopłetw raczej nie nadaje się do wielogatunkowego , więc wybrałem kardynałki danio pręgowane i kiryski pstre . Spróbuję odtworzyć wycinek strumienia może się uda;d co do ilości to myślę , że ok 15 kardynałków , 8-10 danio i 8-10 kirysków . myślę ze będzie w sam raz lub ciut za dużo

Link to comment
Share on other sites

Obsada może być. Co do wielkopłetwa to mam go w akwa ogólnym i nie widzę żadnej agresji. Ważne jest tylko żeby miał swoje zakątki: rośliny sięgające tafli wody, pływające itp. Wg. mnie jego terytorializm to stereotyp.

Link to comment
Share on other sites

Hmm a naczytałem się że raczej nie tolerują innych rybek ;d i często atakują , ale i tak na 90 % nie będzie wielkopłetwa nie kupie go w mojej okolicy , a z kardynałkami , kiryskami i danio nie ma problemu w zakupie :) , ale dzięki za wypowiedź .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...