Skocz do zawartości

Obsada akwa 120x35x40 zimne


misza166
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem w doborze obsady do mojego nowego akwarium , miało by to być akwa z tem ok 19-21 stopni C. Więc zacząłem przeszukiwać internet i znalazłem kilka gatunków ryb zimnolubnych i tu spodobałby mi się kardynałki , wielkopłetw , i kiryski mógłby ktoś pomóc w doborze ilośći ww rybek i czy te rybki faktycznie po iluś latach w hodowli dalej znoszą niższa temperature ? . akwarium jak w opisie wym 120x35x40 nietypowe bo inne nie wchodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przez ciebie ryby spokojnie można z trzymać w temperaturze 19-21 stopni z tym, że jeśli chodzi o kirysy to nie napisałeś, które masz na myśli, a w grę wchodzą pstre lub spiżowe. Rozumiem, że szukasz gatunków które preferują temperature pokojową, a nie typowo zimnowodnych. Oprócz kardynałków, wielkopłetwów i kirysów pod uwagę mogą być brane np brzanka zielona, brzanka różowa, danio pręgowane, przylga chińska, żałobniczka, bystrzyk czerwony, żwawik czerwieniak, pielęgniczka żółta, jordanelka florydzka. Można więc pokombinować z obsadą i zrobić np jednogatunkowe brzankarium ze stadkiem brzanek różowych, lub częściowo gęsto zarośnięty zbiornik z haremem wielkopłetwów, albo zbiornik z wystrojem strumienia, nieco silniejszym prądem wody i kardynałkami, danio i przylgami chińskimi. Można też Ameryke Południową czyli np żwawiki, żałobniczki i kirysy pstre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc z tego co wymieniłes i z tego co doczytałem to wielkopłetw raczej nie nadaje się do wielogatunkowego , więc wybrałem kardynałki danio pręgowane i kiryski pstre . Spróbuję odtworzyć wycinek strumienia może się uda;d co do ilości to myślę , że ok 15 kardynałków , 8-10 danio i 8-10 kirysków . myślę ze będzie w sam raz lub ciut za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...