Jump to content

Obsada akwa 120x35x40 zimne

misza166
 Share

Recommended Posts

Witam , mam problem w doborze obsady do mojego nowego akwarium , miało by to być akwa z tem ok 19-21 stopni C. Więc zacząłem przeszukiwać internet i znalazłem kilka gatunków ryb zimnolubnych i tu spodobałby mi się kardynałki , wielkopłetw , i kiryski mógłby ktoś pomóc w doborze ilośći ww rybek i czy te rybki faktycznie po iluś latach w hodowli dalej znoszą niższa temperature ? . akwarium jak w opisie wym 120x35x40 nietypowe bo inne nie wchodzi .

Wymienione przez ciebie ryby spokojnie można z trzymać w temperaturze 19-21 stopni z tym, że jeśli chodzi o kirysy to nie napisałeś, które masz na myśli, a w grę wchodzą pstre lub spiżowe. Rozumiem, że szukasz gatunków które preferują temperature pokojową, a nie typowo zimnowodnych. Oprócz kardynałków, wielkopłetwów i kirysów pod uwagę mogą być brane np brzanka zielona, brzanka różowa, danio pręgowane, przylga chińska, żałobniczka, bystrzyk czerwony, żwawik czerwieniak, pielęgniczka żółta, jordanelka florydzka. Można więc pokombinować z obsadą i zrobić np jednogatunkowe brzankarium ze stadkiem brzanek różowych, lub częściowo gęsto zarośnięty zbiornik z haremem wielkopłetwów, albo zbiornik z wystrojem strumienia, nieco silniejszym prądem wody i kardynałkami, danio i przylgami chińskimi. Można też Ameryke Południową czyli np żwawiki, żałobniczki i kirysy pstre.

No więc z tego co wymieniłes i z tego co doczytałem to wielkopłetw raczej nie nadaje się do wielogatunkowego , więc wybrałem kardynałki danio pręgowane i kiryski pstre . Spróbuję odtworzyć wycinek strumienia może się uda;d co do ilości to myślę , że ok 15 kardynałków , 8-10 danio i 8-10 kirysków . myślę ze będzie w sam raz lub ciut za dużo

Obsada może być. Co do wielkopłetwa to mam go w akwa ogólnym i nie widzę żadnej agresji. Ważne jest tylko żeby miał swoje zakątki: rośliny sięgające tafli wody, pływające itp. Wg. mnie jego terytorializm to stereotyp.

Hmm a naczytałem się że raczej nie tolerują innych rybek ;d i często atakują , ale i tak na 90 % nie będzie wielkopłetwa nie kupie go w mojej okolicy , a z kardynałkami , kiryskami i danio nie ma problemu w zakupie :) , ale dzięki za wypowiedź .