Skocz do zawartości

Nowe akwa. Jaki litrarz?


Rekomendowane odpowiedzi

We wcześniejszym moim wątku podałem obsadę swojego zbiornika, a wy powiedzieliście że zbiornik jest przerybiony, za mały i w ogóle wszystko nie tak.

I szczerze mówiąc dzięki wam za to że przemówiliście mi do rozumu. Rybki oddałem wujkowi. Teraz mam czas na uzbieranie pieniędzy na nowe akwa.

Zastanawiam się nad 45 l. Ile mogło by kosztować takie z pokrywą?

Czy pokrywa jest konieczna?

Chciałbym was też spytać czy moja decyzja o wyborze czterdziestki piątki jest dobra czy raczej nie.

Na razie nie zastanawiam się poważnie nad obsadą ale myślę że :

6x neon inessa, z 5 krewetek red cherry i może jakąś malutką rybę.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szczerze mówiąc dzięki wam za to że przemówiliście mi do rozumu. Rybki oddałem wujkowi

Brawo. Niech ktoś mu wręczy medal :)

ale czy wujek ma na te ryby odpowiednie warunki?

Zastanawiam się nad 45 l. Ile mogło by kosztować takie z pokrywą?

Ja kupiłam kiedyś za około 200 zł. ale to było specjalnie na zamówienie robione, czyli chodzi mi o wymiary.

Czy pokrywa jest konieczna?

 

Nie, możesz zastąpić ją lampą, ale skoro zdecydowałeś się na neonki, to lepiej by akwarium było przykryte, bo neonki mogą wyskakiwać z wody. Wiadomo czym się to kończy.

Chciałbym was też spytać czy moja decyzja o wyborze czterdziestki piątki jest dobra czy raczej nie.

 

Jest dobra.

Na razie nie zastanawiam się poważnie nad obsadą ale myślę że :

6x neon inessa, z 5 krewetek red cherry i może jakąś malutką rybę.

Co o tym myślicie?

Jest dobrze.

Skoro myslisz o dodaniu jeszcze czegoś, to przy kreweciach np drobniczki, ale ja bym zostawiła tylko tam krewetki i neonki i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak im większe tym lepsze jak był zaczynał to bym kupił coś 200 - 250 l , długość 100 -120 cm wtedy mam akwarium optymalne ,samo szkło nie kosztuje dużo ale pokrywa lub belka to już spory wydatek ,do tego filtr najlepiej zewnętrzny ,na początek duże koszty ale warto szukać na forum (ogłoszenia) jak i różnych portalach aukcyjno/ogłoszeniowych (allegro,gumtree,tablica) ,zależy jakimi funduszami dysponujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że 45l na początek będzie ok, musisz tylko dobrać odpowiednią obsadę. Ogólnie na początek nie polecam akwariów pojemniejszych niż 100l. W większe akwarium zawsze trzeba wpomopować więcej pieniedzy - oświetlenie, podłoże, rośliny, mocniejszy osprzęt. A i biegania przy podmianach też jest sporo, ogólnie pielęgnacja zajmuje więcej czasu. Poczatkującego może to zmęczyć i zniechęcić. Dopiero jak się nabierze wprawy i chęci, to można pokusić się o duży litraż. Oczywiście to tylko moje prywatne spostrzeżenia ;).

 

Twoja obsada jest ok. Od siebie proponuje: stadko razbor hengela/espei i harem prętnika karłowatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek najlepsze 112l :)

W nim masz większe pole do manewru ;)

Pzdr :P

Zgadzam się w 100 %. To jest taka wielkość przy której łatwiej utrzymać równowagę a i jest jakieś pole manewru z obsadą. Dla neonów w sam raz, a pracy będzie napewno mniej niż przy 45 l.

A osprzet... mozna tanio i dobrze - i tak za rok pomyślisz o czymś większym niż 45 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...