Jump to content

Problem z podłożem

Kubson
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam taki problem. Mam żwirek kwarcowy biały bardzo drobny w akwa. Pod nim jest substrat JBL.

I problem polega na tym że biały żwirek robi się brązowy. Bardzo ściemniał i jest nie estetyczny. Co z nim zrobić?

I od razu następny problem. Chciał bym ten żwir wywalić z akwa i zastosować sam substrat JBL. Można tak w ogóle? I co z roślinami mam zrobić na ten czas ? Wyrwać z korzeniami i wsadzić z powrotem do nowego podłoża ?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam !

Żwirek się zamula i dlatego brązowieje-na krystalicznie białym widać lepiej wszelkie syfki i glony.Ogólnie kiepski pomysł i dobrze,że wywalasz.JBL Manado można śmiało sypać do akwa choć to raczej podżwirowy substrat ale jeśli nie masz kopiących rybek typu bocje/kiryski powinno być ok.Roślinki wyjmij z korzeniami,nic im nie będzie o ile nie weźmiesz sobie do serca słowa "wyrywać" :-)

Żwirek się zamula i dlatego brązowieje-na krystalicznie białym widać lepiej wszelkie syfki i glony.Ogólnie kiepski pomysł i dobrze,że wywalasz.JBL Manado można śmiało sypać do akwa choć to raczej podżwirowy substrat ale jeśli nie masz kopiących rybek typu bocje/kiryski powinno być ok.Roślinki wyjmij z korzeniami,nic im nie będzie o ile nie weźmiesz sobie do serca słowa "wyrywać" :-)

Kolega chyba coś pomieszał.

JBL Manado to nie substrat tylko jałowe podłoże.

Substratem jest JBL AQUABASIS na którego dopiero sypie się Manado. ;)