Skocz do zawartości

[250l] Malawi pierwsze :D


sir_kyllan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich Forumowiczów !!!

 

Powrót po latach.

 

Wymiary: 100x50x50

Filtr: AQUA SZUT - Senior Plus (n) 1000

Dekoracje: piasek kwarcowy, piaskowiec, szkło niebieskie, dymiony kwarc.

Oświetlenie: 2x18w t8 osram fluora oraz daylight cold

Flora: Nurzaniec, Lotos tygrysi i coś jeszcze :>

Fauna: paszczaki malawijskie ok. 55 sztuk: Pseudotropheus Saulosi, Labidochromis Caeruleus, Melanochromis Auratus, Melanochromis Estherae, Pseudotropheus Socolofi oraz 6 ślimaków Helena

post-13490-13685168673264_thumb.jpg

post-13490-13685168673732_thumb.jpg

post-13490-1368516867424_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że za dużo tego piachu, jak pyszczakom wpadnie do głowy podkopywać to ci się na piramida kamieni zawali. Lepiej zmniejszyć ilość podłoża i rozłożyć te kamienie na całej długości akwa. No ale to jak już nie będzie tych niebieskich. Ryb za wiele stanowczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niebieskie kamienie są ohydne - nie mają nic wspólnego z malawi. Łupki wyglądają jak piętrowe garaże, a obsada woła o pomstę do nieba.

spokojnie bo się chłopina wystraszy zniechęci i po rybach będzie ;)
Po rybach to będzie jak nie zmieni tej obsady. Pyszczaki to przecież ryby terytorialne. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niebieskie kamienie są ohydne - nie mają nic wspólnego z malawi. Łupki wyglądają jak piętrowe garaże, a obsada woła o pomstę do nieba.

spokojnie bo się chłopina wystraszy zniechęci i po rybach będzie ;)
Po rybach to będzie jak nie zmieni tej obsady. Pyszczaki to przecież ryby terytorialne. :roll:

Ano zgadza, się w 100%ach. Aż mi wstyd że zapomniałem nadmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruktywna krytyka zawsze wskazana :) wasza niestety marna, wiedza na temat pyszczaków też mierna...

 

Piaskowca nie podkopią bo musiałby by zerzreć piankę i szklane dno :D cała konstrukcja jest stabilna, aż takim hardkorem nie jestem, nie zaryzykowałbym uszkodzenia szyby przez zsuwający się piaskowiec, sadzawki w salonie mieć jeszcze nie chcę.

 

Czepiacie się przerybienia, terytolializmu, ale nie rozumiecie o czym piszecie. Mój syn z avatara wie więcej :D

 

Przerybienie celowe w akwa same młode ryby, dymorfizm plciowy jeszcze nie zaznaczony, co za tym idzie terytorializm jeszcze utajniony, nota bene mówić możemy o nim w przypadku samców. A dlaczego ? Kto wie ten pisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruktywna krytyka zawsze wskazana :) wasza niestety marna, wiedza na temat pyszczaków też mierna...

 

Piaskowca nie podkopią bo musiałby by zerzreć piankę

A napisałeś coś wcześniej o piance?

Poza tym chcesz rozmawiać o Twoim akwa,czy spodziewasz się samych komplementów?

Jak tak,to nie specjalnie jest za co komplementować,a już za te niebieskie kamory na pewno nie.

To chyba nawet Twój syn wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O piance chyba raczej nie musiałem pisać to chyba oczywiste, że takiego ciężaru rzędu 70 kg nie osadzę bezpośrednio na szybie lub piasku...

 

Nie oczekuję komplementów gdyż każdy robi po swojemu, chcę pokazać swoją wizję, swój aranż. Dla mnie i pewnie dla każdego akwa ma być ozdobą w moim przypadku salonu, komuś może się spodoba lub nie. Kto powiedział, że trzeba robić według sztywnych schematów ?

 

Wybaczcie ale biotop Malawi z estetycznego punktu widzenia jakoś szczególnie do mnie nie przejawia, chodzi mi o to, że jest zbyt szary, mimo że ryby trochę nadrabiają uważam, że trzeba dodać trochę koloru, niebieskie kamienie kontrastują z ogólną kolorystyką pomieszczenia na żywo wygląda to intrygująco. Rybom to nie zaszkodzi, a na moje oko działa :D

 

Kontrolowane przerybienie.

Pomaga to w rozłożeniu agresji.

Właśnie :) a jak już ruszyliśmy temat przerybienia to patrzcie niżej :) Akwa z ZOO w Toronto :D

post-13490-13685168728587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale biotop Malawi z estetycznego punktu widzenia jakoś szczególnie do mnie nie przejawia, chodzi mi o to, że jest zbyt szary, mimo że ryby trochę nadrabiają uważam, że trzeba dodać trochę koloru, niebieskie kamienie kontrastują z ogólną kolorystyką pomieszczenia na żywo wygląda to intrygująco. Rybom to nie zaszkodzi, a na moje oko działa :D

 

To po co decydujesz się na Malawi jak ci się nie podoba...

 

Akwarium jest brzydkie i przerybione. Garaże wyglądają sztucznie a o tych świecidełkach już nie wspomnę.

 

Brakuje tylko jeszcze zamku do kompletu.

 

Konstruktywna krytyka zawsze wskazana :) wasza niestety marna, wiedza na temat pyszczaków też mierna...

 

 

 

Zaczyna się robić ciekawie. Zobaczymy czy ktoś jeszcze wie :)

 

Przyszedłeś tu się wymądrzać? Jak widać po twoim wystroju akwarium i obsadzie, wiedzą ani dobrym smakiem nie grzeszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymądrzam się i jestem daleki od tego.

Cytowane posty pokazują co innego, ale pomińmy to milczeniem.

 

Przerybione jest celowo. Basteq a co ci konkretnie, nie pasuje w obsadzie ?

Jaki jest u ciebie cel przerybienia?

 

Docelowo nie widzę tam więcej niż 2-3 gatunków pyszczaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolowane przerybienie.

Pomaga to w rozłożeniu agresji.

Zmniejszona agresja, utajni terytorializm. Przerybienie nie jest niczym szczególnie złym, jeżeli utrzymasz chemię i filtrację na dopuszczalnym poziomie.

 

Ty widzisz ta miejsce dla 2-3 gatunków na jakiej podstawie ? Czemu nie 5 albo 6 ?

 

Tak nawiasem mówiąc wymądrzasz się ty, podpis masz zasobny w pozycje, litraże duże, ale ryby hodujesz chyba od pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszona agresja, utajni terytorializm. Przerybienie nie jest niczym szczególnie złym, jeżeli utrzymasz chemię i filtrację na dopuszczalnym poziomie.

 

Ty widzisz ta miejsce dla 2-3 gatunków na jakiej podstawie ? Czemu nie 5 albo 6 ?

 

Tak nawiasem mówiąc wymądrzasz się ty, podpis masz zasobny w pozycje, litraże duże, ale ryby hodujesz chyba od pół roku.

A może od razu 10 gatunków?? Czemu nie?

 

Przerybienie wywoła tylko więcej starć pomiedzy samcami. Nie wspominając o tym, że z czasem ryby nie będą miały gdzie pływać a akwarium będzie wyglądało jeszcze gorzej niż teraz.

 

Rób jak chcesz. To na tyle z mojej strony ''mondralo''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...