Skocz do zawartości

Trzciniak/cierniooczek kuhla


Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 80L i chciałem się spytać czy mógłbym w nim trzymać te 2 wspaniałe rybki (Trzciniak/ cierniooczek kuhla). Zobaczyłem je dziś w zoologiku i pomyślałem że fajnie by je było mieć.

1. Napiszcie czy mogą one ze sobą żyć?

2. Ile mogłoby ich być?

3. Jakby się nie dało tego trzciniaka to ile tych "cierniooczek kuhla" i czy jakieś rybki do tego?

5. Jeszcze bym prosił o jakiegoś linka czy informacji odnośnie karmienia tych rybek :D

Bardziej zależy mi na kupieniu (cierniooczek kuhla) bo czytałem ze Trzciniaki potrzebują dużego akwarium :shock: , ale jeżeli będzie taka możliwość to kupiłbym te 2 rybki :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie dać 5-6 szt. cierniooczka bo to rybka denna i do tego co już Ci się podoba czy gupiki czy neonki. Jeśli chodzi o karmienie tych rybek to zwykły pokarm dla rybek dennych. Ja osobiście swoje karmię Tropical green algae wafers i Tropical mini wafers color.

A wymiary akwarium znasz?

 

DeathMag jakie masz wymiary baniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary: 80x35x45

Widziałem piękne Białe Molinezje skusze się na nie jednak.

1. To kupie 6 szt. Piskorków i 2 molinezje może być?

2. Odnośnie karmienia tych rybek to mam je karmić wieczorem i rano czy jeszcze inaczej?(wyjaśnijcie mi to dokładnie :) )

3. Jak z oświetleniem(pewnie temat przeniosą) ma być cały czas lampka włączona czy nie, bo Cierniooczki to nocne rybki więc niewiem

4. Czy mogę włożyć jakiś korzeń jako kryjówkę, gdyż w sklepie zoologicznym jest korzeni dużo i są dość tanie po 30, 40 zł, a może jakiś gliniany dzbanek?

5. Odnośnie filtru to jaki najlepszy by był bo czytałem że mogą się chować w nim, a wiem czym to doprowadzi :cry: (a może jakiś sposób na zabezpieczenie filtra?

6. Myślałem o zakupieniu jakiejś fajnej trawki pod żwirek myślę, że ładnie to by wyglądało jak by pływały, chowały się w trawce(czy jest taka wogóle)?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie 80l ale 126l

1.Może tak być, ale molki trzyma się w haremach czyli 1+2

2.Raz lub dwa razy dziennie

3.Swiatło 10h dziennie

4.Korzeń (naturalny) - ok, ceramika - stanowcze nie

5.Możesz wlot zatkać gąbką lub czymś innym. Jaki model filtra?

6.Tak jest - elocharis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...