Jump to content

Grzałka nie wyrabia albo termometr zepsuty. 375L


pokson
 Share

Recommended Posts

Grzałka Juwel 300W, umocowana blisko "zasysu" filtra. Na grzałce ustawione 28 stopni a termometr (taki przyklejany na szybę) pokazuje z rana 24 po południu 24 i 26 są "podświetlone" a wieczorem 26 i 28. Może być to wina tego, niby, termometru? A może grzałka w złym miejscu (działa na 10000%)? Dodam że mam deszczownice i lekki wir w akwa. Nie mam pokrywy ani szyby. W pokoju temp. 19-21 stopni. Coś jeszcze podać?

Link to comment
Share on other sites

Grzałka jest odpowiedniej mocy , ten termometr paskowy może kłamać , nie jest dokładny. Zmień na zwykły szklany i w tedy zobacz jak będzie pokazywać temperaturę. Umieszczenie grzałki w zbiorniku nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia , ja w swoim zbiorniku (240L) mam grzałkę 250 Wat i również jest zamontowana przy rurce zasysającej do kubełka i temperatura jest non stop taka sama w akwarium.

 

P.S- W pokoju mam identyczną temperaturę jak Ty , brak pokrywy może również prowadzić do utraty ciepła przez wodę. Jak często grzałka się załącza?

Link to comment
Share on other sites

Raczej upatrywałbym przyczyny w odczycie temperatury. Termometry nie sa urządzeniami precyzyjnymi i dla bezpieczeństwa dobrze mieć dwa w akwarium.

Na ten termometr na szybie nie świeci może słońce?

Dodatkową temperaturę może dodawać oświetlanie. Brak pokrywy będzie powodował dobowe rozbieżności w temperaturze wody silnie zależne od temperatury w pomieszczeniu.

Link to comment
Share on other sites

Termometrów tego typu, się nie stosuje bo są szalenie nie dokładne, co sam widzisz. To bajer ładny wyglądający na szybie...tylko że nie działa dobrze. Pokazuje co chce i mierzy przede wszystkim temperaturę szkła. Kup normalny, szklany termometr - jeden warunek, porównaj go z innymi w sklepie, bo popsute egzemplarze to plaga. Jednak gdy już trafisz na taki ok, to będziesz zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

Byłem w sklepie. Po przejrzeniu około 20 termometrów wybrałem właściwy. W domu szok.... na nowym 27 stopni a na tym przyklejanym 24 i 26 i 28.... Myślałem że zębami go zedrę... Dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...