Skocz do zawartości

ampularie


Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem że ampularie mają kokony przy pokrywie więc wywalaj ten kokon

Właśnie tak. U mnie już trzy razy składała jaja (tzw. kładka jajowa) właśnie pod pokrywą. Niestety nie mam samca więc jaja są nie zapłodnione a chciałem mieć kilka nowych (małych).

Poczytaj tu: http://www.applesnail.net/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo to jest straszny szais ja kupiłem sobie 2 glony wsówały asz miło ale jak mi ikre złożyły to mi teraz 70 dorasta w zbiorniku i niemoge nad nimi panować niekupuj jeszcze pięć to będziesz miał ich ze 2 sety

ale to jest moja wypowiedź ale tak z nimi jest są narazie pycie ok 0,5 cm ale rybek już niechce kupować bo ich mam już mase i żal oddać ale większość starych to wytedy może znajdzie się miejsce dal bocji.

dodam jeszcze na 2 tyg. to bogą tyle jaj złozyć że aż strach patrzeć jak dorosną ślimaki miałem już całkiem duże i mi po ikże zdechły i nakarmiłem rybki ale ikre niestety już złozyły.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiedzcie mi, odnośnie ampularii, jakiej wielkości osobniki zaczynają podchodzić do tarła? Mam właśnie 5 sztuk około 2cm ślimaczków w 300l. Myślałam że mi pomogą walczyć z okrzemkami, ale nie widać żeby je ograniczały (w przeciwieństwie do otosków ,które są na okrzemki rewelacyjne! ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...