Skocz do zawartości

Riccia fluitans- wgłębka


pawelmis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem jeśli to jest problem... Zamówiłem wgłębke i gałęzatke na allegro , dzisiaj mi przyszła i tak jeśli chodzi o wgłębke to czy ona powinna się tak rozwalać ? Nie widzę tam korzeni ani nic , musiałem przysypać je trochę kamieniami ponieważ nie chciała się trzymać dna i do tego bardzo się rozwala i to co się nie przymocowało to pływa mi teraz po akwarium , to się z czasem zakorzeni i będzie się trzymać czy jak mam to zrobić? Dodam , że czekam na korzeń i na nim chciałem zamocować trochę tej wgłębki i się zastanawiam czy ona się rozrośnie . Na dole zamieszczam zdjęcie.

 

Jeśli chodzi o gałęzatke to dostałem 3 kulki i one sobie zatoneły i nie przysypywałem ich niczym jedną położyłem na kamieniu i tutaj też pytanie czy one też się jakoś przymocują do kamienia lub żwirka czy jak to będzie ?

 

Jak już tak pytam to też chodzi mi o roślinę która już sięga do tafli wody czy mogę ją np. obciąć trochę i zasadzić obok ?

 

Proszę o odpowiedź.

post-13317-13685168645715_thumb.jpg

post-13317-13685168646002_thumb.jpg

post-13317-1368516864636_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ze możesz ją przyciąć. Jest to cabomba, więc łodygę przytnij, tam gdzie Ci wygodniej, tlko pamiętaj, z e z jednej możesz mieć np dwie. Prztnij ja tak, by nie była zbyt mała np na pól, i tą nową sadzonkę do żwirku, po jakimś czasie wypuści korzenia. Przymocuj ją jakoś, by nie wypływała przez ten zcas.

 

Aha, co do rośliny, to chyba jest limnofilia bezszypułkowa, dziękuję za poprawienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy ta wgłębka co sobie teraz tak wpływa w akwarium może żyć normalnie w wodzie np. jak wsadzę wgłębke do garnka z wodą ? Czy musi mieć dobre oświetlenie ? Bo niestety u mnie w zoologicznym nie mają takiej siatki i zamówiłem na allegro , a ten mech lata po całym akwarium bo deszczownica ją tak sponiewiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...