Skocz do zawartości

Narybek gupika zmiana akwarium i temperatury


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż mam kilka pytań odnośnie narybku. Mam je już 3 dni, siedzą w kotniku bez samicy, temp 26.3st .

Czy mogę je przerzucić do akwarium które ma 4l z groszem z filtrem bez grzałki o temp 23.st. ?

Jeśli tak to kiedy ? Teraz czy za tydzień? Dodać soli akwarystycznej do wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 23x10x18 więc no malutkie.

Na kilku stronach a gupikach wyczytałem że gupiki lubią troszkę posoloną wodę tzn 1 łyżeczka na 10l.

I także pisało że wytrzymują temp od 16-35st. optymalna dla narybka 20-23st a dla rasowej odmiany nawet 27st. Dlatego chciałem się poradzić , bo to jednak 3st mniej bd miały niż w kotniku. W późniejszym czasie tzn 2 tyg kupie jakieś akwa 25 30l dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wymiary tych 4l? Bez grzałki się nie obejdzie bo gupik to ryba ciepłolubna.

Akurat gupik to jedna z bardziej zimnolubnych żyworódek, a przy normalnych temperaturach w domu można by się było obejść bez grzałki, ale lepiej ją mieć.

Soli dodaje się tylko przy leczeniu ryb.

Nie tylko, aczkolwiek nie ma takiego wymogu w tym wypadku. Szczególnie że nie może być to pierwsza lepsza sól.

 

Zostaw ryby w kotniku w obecnym akwarium. Osobny kotnik jest niedojrzały biologicznie i nie powinieneś tam wpuszczać ryb szybciej niż 2 tygodnie od jego zalania...a do tego czasu, będzie można wpuścić ryby do ogólnego, o ile nie masz tam jakiś dużych drapieżników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam suma rekiniego , ale nie dużego.

A jeśli bym dał wodę z akwarium głównego te 4l do małego akwarium? I filtr też z tego głównego akwarium? Bo mam tam 2 filtry , 1 mi tam tylko leży czasem go włączam ale rzadko atmana jakiś do 50l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da, musiałbyś mieć najlepiej i wodę i przede wszystkim sam wkład filtracyjny który by przynajmniej parę dni działał w starym akwarium.

 

Co do suma...

Dołączona grafika

Potrzebujesz jeszcze jakiś argumentów że posiadasz narybek ryby która rośnie jak szupak i jest bezwzględnie do oddania? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale malizna wiem że rośnie taki , ale w akwariach robi się karłowaty (chyba)

Nie no sumik jak osiągnie 10-12cm to oddam go bratu do akwarium 350l czy większe.

A co do filtra to jak bym wodę z głównego akwa wziął i ten filtr bo czasem chodzi no nie właczam go od tygodnia , bo wymieniałem filtr i chodziły 2 naraz. Ewentualnie mam jeszcze napowietrzacz 1 wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwariach osiąga ponad pół metra bez problemu. A samo karłowacenie, jest chorobą, a nie upoważnieniem do hodowania wielkich ryb w małych akwariach. Równie dobrze mógłbyś tam wrzucić narybek szczupaka, albo wigilijnego karpia. To ta skala ryb. To 350 i tak będzie za małe. To nie ryba akwariowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bezsensu , że ją wgl sprzedają w zoologiach , z drugiej strony jak ją oddam do zoologi i następny ją kupi i wsadzi do akwa 30l to będzie miał jeszcze gorzej. Więc cóż może jednak dam go bratu. A wracając do tematu narybku to przejdzie takie rozwiązanie jak wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...