Skocz do zawartości

Chory Skalar


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temperatura wody około 26 stopni akwarium 112l, oświetlone, żywa roślinność, mam około 3miesięcy, zdechły 2 neonki i 2 molinezje złote -osada: 5 glonojadów, 18 neonów, 2 skalary, parka dorosłych mieczyków, 1 molinezja(1 zdechła miała białe plany jedna znikła bez śladu), 10 gupików. Nie znam ph wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby pleśniawka.

 

Ja ją leczyłem u brzanek kąpielom w roztworze soli (10-15gram na 1L) kąpiel około 20minut

Po około 48godzinach powtórka z rozrywki...

 

Podobno można ją leczyć przez podwyższenie temperatury w akwarium... nie wiem nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tobie powiedzieć o twoim akwarium i obsadzie :shock: Widzę nie wiesz nic o swoich rybach, tak samo o prowadzeniu akwarium, ale mniejsza z tym , wydaje mi się, że twoja ryba ma flexibakteriozę, za dużo z takiego zdjęcia nie da się wywnioskować, tym bardziej z opisu zbiornika i choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pleśniawkę raczej można wykluczyć , powstaje najczęściej w miejscach zranienia , obgryzienia ryby , tym bardziej nie jest zaraźliwa , z opisu widać że już nie jedna rybka padła, dlatego uważam że to choroba bakteryjna , z resztą objawy wskazują 100% na nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego obsada jest zła?? mam możliwość przeniesienia jakiś rybek do innego akwarium. Któreś nie pasują, czy jest ich za dużo? Pytam bo nie wiem. W 2 sklepach powiedzieli mi ze taka obsada możne być.

Muszle już od jakiegoś czasu chciałem wywalić, zrobię to niedługo jak będę wymieniał wodę i czyścił akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby mądre czasopisma podają ze akryflawina lub kąpiel w roztworze Chloromycetyny (40mg/1l przez 10-20 godz.)

 

No nie wiem akryflawina się na moim przykładzie nie sprawdziła gdybym teraz miał wybrac kuracje poszukałbym tej chloromycetyny

ale marnie to widze ....

zwłaszcza po tym o chloromycetynie: http://akwa-mania.mud.pl/archiwum/a2/a2,6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Spróbuje jednak uratować tego skalara i pójść do kogoś, kto mi powie co robię źle w moim akwarium, bo niby wszystko robiłem jak trzeba, a co jakiś czas jest problem z rybami :| .

ps. akwarium dostałem od kogoś kto się nim w ogóle nie opiekował (ryby i muszle :( w prezencie)

Staram się jakoś to doprowadzić do ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...