Skocz do zawartości

symfonia złota po raz 2


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że Shadow2525 jako jedyny z tego co wiem przyznał sie na forum do używania tego nawozu a już go właściwie nie ma,

Mam pytanie czy ktos stosuje takie coś??

 

Znalazłem gdzies proporcje do sporządzenia roztworu:

30gr - symfonii złota

9gr - K2SO4

 

rozpuścić w 500ml wody

 

Dawkowanie: 2,5 -5ml na 50L wody 1 x tydzień

 

Jak stosujecie symfonie, jak sprawa z glonami wygląda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest bardzo dobre żelazo musisz jeszcze mieć wodę destylowaną :) Miałem Tu nie pisac bo wisi mi to farom i powiewa ale........... zrobię wyjątek

Pewnei robisz testy wody w zestawie masz menzurki takie z podziałką Ja podaje proporcje na 1 l gotowego nawozu . Wlej do słoika prawie litr wody wsyp 40ml SYM. ZŁO. dobrze wymieszaj uzyskasz taką gnojówkę, mętną (i dobrze) teraz dajesz Potas 20 ml. i znów dobrze mieszasz Nawóz zrobi się klarowny i zielonkawy ( i dobrze) teraz czas na żelazo Tu wszystko zależy od tego jak wyglądają rośliny daj 20ml. wymieszaj , Nawóz należy przechowywać w lodówce aby zapobiec psuciu . Dobrze jest dodać Kwasu Solnego on tez przedłuża okres ważności ale nie jest to konieczne. Dawkowanie w moim zbiorniku 250l to 1cm3 dziennie (słabe oświetlenie) Na 200l przy oświetleniu 110W dawałem 2cm3 dziennie . Obserwacja roślin pomaga w dobraniu odpowiednich proporcji składników albo zwiększasz potas i żelazo albo zmniejszasz W zależności od objawów . Ja kilka razy musiałem modyfikować przepis aby uzyskać odpowiedni skład dla moich zbiorników. Zycze powodzenia nawóz moim zdaniem jest świetny tylko trzeba ostrożnie bo gloniska wykorzystają chwile nieuwagi Mam nadzieję ze wszystko jest jasne i zrozumiale

 

Serio nikt nie potrafił powiedzieć jak to jest z tym nawozem ???? na forum tylu expertów i nic????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie

 

Czyli radzisz nie brać na wagę tylko na objętość w menzurkach :):) ok ok spróbuje :)

na początek zrobie mniejszą dawkę :) tzn na około 250ml :) potraktuje najpierw bardzo delikatnie rośliny ta mieszanką

 

mam nadzieje ze zamiast destylowanej RO moge dać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...