Skocz do zawartości

ogólne porady akwa 72l


Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem w trakcie kompletowania akwarium(baniak 72 już mam) do tej pory miałem jakieś 5 lat 20l ale postanowiłem to zmienić a wiec do rzeczy

Prosiłbym o weryfikacje togo co napisze i ewentualne porady.

Chce założyć akwarium roślinne podłoze: zmieszam ziemie ogrodniczą (najtańsza jaką znalazłem bez nawozów sztucznych marki tessco 0,90zł za 5l)to nawet na chama nie może zawierać za tą cenę nawozów(jestem w trakcie jej płukania jakby jakiś nawóz sie by znalazł jednak)kremazyt i piasek i torf. Myślałem potem jak to odseparować od kamieni i wymyśliłem ziemie zapakować do czepków na włosy z materiału (czepki 1razowe takie jak nieraz w zakładach żywnościowych albo sklepach mięsnych panie i panowie powinni nosić)coś takiego http://allegro.go3.pl/czepki-jednorazowe-pi-1387.html (czepki z pracy bede miał) i na dnie pookładać. samo dno wysypać kremazytem i na to pokłaść te czepki pełne ziemi (kremazytu grubość 1 kulki cale dno) na samym dnie jeszcze mam wizje pookładać kamienie napowietrzające i połączyc je rurkami które maja służyć spuszczania niewielkiej ilości wody co parę dni (powinno to zapewnić dopływ wody do niskich parit dna a kamienie napowietrzające nie dopuścić do dostania się ziemi do rurek i zbieraniu sie gazu) kremazycie powinny się zalegnąć bakterie co powinno sprzyjać późniejszemu rozwojowi w akwarium. Całość ma miec około 2-3cm w najcieńszym miejscu i przykryte kamieniami z obi (cena znacznie bardziej sprzyja kieszeni niż w sklepie zoologicznym). Mam zamiar uzyc tez wody z starego akwa z powodu ze jest juz ustabilizowane co powinno przyspieszyć ustabilizowanie w nowym baniaku. Filtr Fzn-1 wkład:ceramika gabka i włuknina .

rybki

gubiki: ilość x (około 20 nie potrafię zliczyć ograniczam ich przyrost)

3 brzanki (do zjadania młodych gubików)

2 kosiarki

1 zbrojnik

3 helenki

plaga zatoczków(mam zamiar je ograniczyć a helenki mam nadzieje ze dokończą dzieła w nowym baniaku)

 

rośliny (narazie skromnie) moczarka parę metrów , limfonia bezszypułkowa paręnaście gałęzi 4 kulki i chyba Trawka Brazylijska z jakies 5 sadzonek

mam zamiar jeszcze kupić butle co2 i tu mam kolejne pytanie o reduktor na allegro jest 2 rodzaje godne uwagi z 2 za-gearami czy REDUKTOR CO2 z ROTAMETREM

(http://allegro.pl/reduktor-co2-do-akwar ... 93788.html czy http://allegro.pl/reduktor-co2-z-dwoma- ... 71057.html)od co2 nikt mnie odwiedzie bo w 20 miałem bimbrownice i widziałem efekt któremu nie dowierzając efektom wiec proszę o zweryfikowanie wszystkiego wyżej napisanego i ewentualne porady co zmienić co doadać oo i jakie roślinki dokupić (na pewno planuje lotos i choćbym flaki mał se wypruć to mi zakwitnie tak ja z kaktusami miałem 5 lat sie starałem ale mi zakwitł 20 letnia rolina kwiatem 1 nocy)

z góry dziękuje

 

Zbiorczo:

- wybiórcze stosowanie obowiązkowych polskich znaków.

- gubienie liter, masa ortów.

- caps lock.

- pisanie ciągiem, bez dużych liter, kropek, fatalnie się to czyta.

Za to wszystko, tylko jeden warn, z zastrzeżeniem że każdy kolejny post z błędem w każdym zdaniu oznacza kolejne. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wrzuciłeś te brzanki tylko po to, by zjadały małe gupiki ? Po pierwsze bez sensu, po drugie za małe akwarium

dla jakichkolwiek brzanek, po trzecie są one stadne. Kosiarki za duże do tego akwa, zbrojnik też. Jedynie możesz zostawić ślimaki i gupiki. A jeśli masz z nimi problem to oddaj do zoologicznego, lub komuś kto ma akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzanki dokładnie do usuwania młodych gubików i dają rade ale 3 na 72 l to chyba nie zawiele ich gdzieś czytałem ze 1 na okolo 20l wiec na 72 bedzie ok i kosiarki tez w 72 l powinny sie dobrze czuć a ta 20 będzie wyłączone z użytku akwariowego tak za 2-3 tygodnie ka wszystko z kolekcjonuje do nowego baniaka tego 72litrowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przeliczniki to fałszerstwo. To ograniczanie wolności, tak jakby ci pozwolili chodzić w promieniu 20 metrów od domu, bo na następnych 20 metrach jest już teren drugiego człowieka :) Każdy gatunek ma wyznaczoną minimalną wielkość zbiornika, która jest im potrzebna do prawidłowego rozwoju. Zamiast kosiarek możesz mieć kiryski. A brzanki min. 6 sztuk, ale nie istotne bo musisz je oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko 1 maly problem nawet jakbym je oddal w zologicznym z którego je kopiłem mieli akwarium 15l no moze 20 i z jakies 10 brzanek w nim a w koło wszystkie zologi mają podobne wiec pytanie gdzie im bedzie lepiej?? w ciasnocie czy w znacznie większym pomieszczeniu podobnie było z kosiarkami i bylo ich przynajmniej 5 i 0 roslin = 0 pokarmu a w roslinnym akwarium bedą sie miały dobrze w tej ilosci

 

No to drugi warn. Proszę się poprawić. Niezła kolorowanka, a nie poprawiałem wielkich liter... Uprzedzając jakiekolwiek pytania, fragment regulaminu, który przy rejestracji musiałeś zaakceptować:

6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

// Atreyu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem brzanki w kuli 15l wiec wyobrażam se gdzie jeszcze trafią 10l? może 5l kula parę do 20 jakiejś się oda do 60-70 bo to tylko towar wiec nikogo to nie obchodzi tylko sprzedać a tak wracając do twoich słów jakby ktoś mi kazał mieszkać na 20m? mieszkam na 34 parę m więcej nikt mi nie kazał ale przy wyborze mieszkania wskazał mi portfel każdy znas jest zamknięty w kręgu zarobków wiec to porównanie jest trafne jak trza rybki zamyka człowiek a nas portfel patrząc nato to ty tez masz spor rybek nawet bym powiedzial ze tłok na 62l ja mam tłok ale chce sie powoli w sposób naturalny pozbyć tego tłoku i nie mnożyć i w nowym akwarium mieć około rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię usprawiedliwia w hodowli ryb na które warunków nie masz? A nie wpadłeś na to że mogą trafić do lepszych warunków? A może po prostu znajdziesz im większy dom? Poza oddawaniem dużych partii ryb, powyżej 50 sztuk, nie oddawałem ryb do sklepów, ale do konkretnych akwarystów. Zapraszam do działu giełda -> oddam.

 

Daje czas do następnego posta, na poprawę byków i dużych liter w poprzednim poście. Nie będę Cię prosił w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukałem wiec i dać waszym tokiem myślenia o brzankach wynikło z tego :50 do 70l max brzanek to około 7-8 ja na 72 chce mieć 3 wiec to nie za dużo a porównanie i sznurek 20m od domu AKWARIUM NIE JEST NATURALNYM ŚRODOWISKIEM RYB!! człowiek je zamkną w akwariach a tłok to spostrzeżenia ludzi którzy je zamknęli i każda ryba POWINNA PŁYWAĆ w jeziorze czy rzece albo morzu lub innym naturalnym zbiorniku a nie w szkle wiec osoba posiadająca 10l akwa powie ze super a osoba 200l powie ze wiezienie i trza oddać a jak bym miał 500l to temu co ma 200l bym powiedział ze w tym wiaderku do moczenia nóg nie da się nic hodować bo male

dorzucając ze akwarium 72l jest male chciałbym żeby ktoś się wypowiedział na inne rzeczy z postu bo narazie mogę z twierdzić ze jak chce żeby było dobrze to muszę wykopać staw o powierzchni minimum 100m2 i hodować tam max 3 brzanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pewne ogólnie przyjęte standardy, które tworzą hodowcy. To nie wymysły konkretnych osób, że dana ryba potrzebuje przynajmniej danego litrażu, do jako takiego bytowania, skoro już musimy ją zamykać w małym akwarium - tylko długie lata doświadczeń. Jest masa ryb do tego litrażu, ale na litość boską nie pakuj zbrojnika który dorośnie do 13cm do baniaka o boku 30cm, bo to zakrawa o sadyzm. Jest masa ryb do tego litrażu i nie byłoby żadnego problemu, gdybyś na starcie je dobrze dobrał.

 

Jeszcze jedna ironia:

O ile hodowla zbrojnika i kosiarek w zbiorniku tej wielkości, to gruba pomyłka wynikająca z nieznajomości rozmiarów ryb jakie osiągną przy zakupach, to są brzanki nadające się do tego litrażu. Kwestia jakie brzanki hodujesz, brzanka brzance nie równa - a większość gatunków jest stadna, ale tego pewnie też nie doczytałeś. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat to doczytałem brzanka 1 obgryza inne wiec kupiłem 3 i narazie je trzymam w 20l (tu się męczą i nie ukrywam) ich zadaniem jest utrzymanie populacji gupików są 3 i widze ze zajmują si same sobą a jak chodzi zbrojnik ma 2 lata i długość 6cm w 20l!!! a do 13 mu brakuje sporo moja przygodę zacząłem z 15-17 lat temu z akwarium zaczołgawszy od słoika potem 10l i teraz mam 20l i zauważywszy zależność jak ryba ma się źle to marnieje ja w 10l miałem młode zbrojniki z tego co wiem jak ryba ma źle to się nie mnoży?? teraz mam 1 bo nie chce młodych więcej wracając ma ten osobnik 2 lat i około 6cm to ile mu zajmie dorośnięcie do 13?? 4 lata. Poprzedniej osobie chodziło o to ze 72l na 3 brzanki to grubo za mały litraż ty ze na 6cm dorosłego osobnika zbrojni ka 72 to za mało a nie wspomnę ze z twierdził ze roślinne 72 to za male dla 2 kosiarek w ciągu tych 17 lat kupnych maiłem może 6-7 sztuk nie liczę młodych bo rozdałem zauważyłem jedno zbrojni k rośnie do wielkości baniaka ty może zacząłeś przygodę odrazo od dużego akwarium ja niestety nie mogłem i nie mogę mieć 200l lub większego ale widzę po sobie jedno jak miałem słoik 5l i miałem tam z 15 gupików było ok

potem jak miałem 10l akwa to z twierdziłem jak mogłem teraz mam 20 i twierdze jak mogłem trzymać z 15-20ryb w 10l a jak odpalę 72 to zapewne to samo z twierdze o tym 20l a ty jakie masz??zapewne 112l wiec moje wydaje ci się malutkie może jak moja ekonomia pozwoli dojdę do 200l dobra ale narazie chciałbym zamknąć temat ryb i zapytać się o najbardziej nużące pytanie mnie a mianowicie o reduktor dałem 2 linki 2 rożne rodzaje który jest lepszy czy jakoś ta sam i wybór gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa reduktory (w dwóch butlach) z drugiego podanego przez Ciebie linka. Sprawują się ok. Ale pamietaj że przy instalacji CO2 najważniejszy jest ZAWOREK PRECYZYJNY i i ELEKTROZAWÓR. Z nimi (kiedy są słabej jakości) jest najwięcej problemów - czytaj np. możliwość zagazowania ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...