Jump to content

Akwarium ze szkła giętego

Marcelka
 Share

Recommended Posts

Witam miłośników wodnego światka.

Szukałam odpowiedzi na to pytanie, lecz nie znalazłam. Jeśli przegapiłam to sorki i proszę o naprowadzenie mnie na odpowiedni wątek.

Potrzebuję, dość pilnie, podpowiedzi, które akwarium o objętości 60 l, polecacie: całe klejone czy z przednią i bocznymi szybami jednolitymi ze szkła giętego? Czy jest jakaś różnica (prócz wizualnej oczywiście)?

Pozdrawiam, Marcelka.

Witam.

Myślę, że lepsze jest proste. Przez zaokrąglone, gięte, panoramiczne znacznie gorzej widać. Właściwie tylko patrzenie pod kątem prostym do szyby daje dobry efekt i nie wypacza obrazu.

Poprzez analogię do kuli przypuszczam, że w tych zaokrąglonych narożnikach może tworzyć się jakiś rodzaj soczewki, który będzie dezorientował rybki.

W zasadzie widziałam akwaria 60 l gięte właśnie profilowane i z doklejaną szybą tylną. Te nie profilowane i całe gięte (bez klejeń) widziałam tylko sporo mniejsze i nie o takie mi chodzi.

Czyli, gdybym znalazła zbiornik 60l nieprofilowany, z giętą jednolitą szybą przednią i bocznymi, a doklejaną tylną to zniekształcenia dotyczyłyby tylko tych dwóch narożników. Mnie bardziej interesuje sprawa wytrzymałości/jakości takiego zbiornika.

Może ktoś mnie oświeci i ostatecznie wybije z głowy gięte szkło? (albo wręcz przeciwnie :mrgreen: )

Pozdrawiam, M.