Skocz do zawartości

pasuje??


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam akwa 63l

zakladam je od nowa

bd posiadac:

harem pretnikow karlowatych

10 neonek

4-5 kirysow

 

parametry wody:

ph 6.5-7

miekka

temp 22-25 stopni

 

mam juz sprzet

jedynie czego jeszcze nie ma pewnego to rosliny

otoz ktore z tych roslin nadaja sie do chodowli w moim akwarium

 

limnofila Sessiflora-ŁATWA W UPRAWIE ROSLINA ZIELONA-ROŚNIE SZYBKO-POLECANA W ŚRODKOWEJ LUB BOCZNEJ STREFIE AKWARIUM-5SZT-OK15-25CM

 

Heteranthera zosterifolia-ZIELONA ROŚLINA POLECANA GŁOWNIE W TYLNEJ CZĘŚCI AKWARIUM-PRZY DOBRYM ŚWIETLE ROZRASTA SIĘ BŁYSKAWICZNIE-TWORZĄC ZIELONE TŁO AKWARIUM 4SZT-15-20CM

 

Lagarosyfon madagaskarski-LISTKI MA JAK IGIEŁKI -RORASTA SIĘ NA WSZYSTKIE STRONY JAK GĄSZCZ ZIELENI-W KAŻDEJ STREFIE AKWARIUM-3SZT-15-20CM

 

Bakopa-ŁADNA ZIELONA ROSLINA-ŚRODEK AKWARIUM-1SZT-15CM

 

Pistia-SUPER ŁATWA W HODOWLI ROSLINA-PŁYWA PO POWIERZCHNI I WYPUSZCZA DEKORACYJNE KORZENIE-9SZT

 

Shinnersia rivularis!!!-PIĘKNA ZIELONA ROSLINA-LIŚCIE MA PODOBNE W KSZTAŁCIE DO LIŚCI DĘBU-MOŻE ROSNĄĆ W KAŻDEJ STREFIE AKWARIUM.ZNAKOMICIE POCHŁANIA NADMIARY AZOTANÓW I FOSFORANÓW-CO SPRZYJA NIEDOPUSZCZENIU DO ROZWOJU GLONÓW-10SZT-15-20cm

 

ROTALA-ROŚLINA ROŚNIE DOŚĆ WOLNO NADAJE SIĘ NA PRZEDNIĄ CZĘŚĆ CZĘŚĆ AKWARIUM-1SZT-15-CM

 

WĄKROTKA-ŁADNA I SZYBKOROSNĄCA ROŚLINA-ROZMNAŻA SIĘ POPRZEZ BOCZNE PĘDY-1szt-15-20CM

 

HYGROFILA ROSANERVIG-PRZY WYSOKIM OŚWIETLENIU OSIĄGA CZERWONE UBARWIENIE -PRZY UMIARKOWANYM ZIELONE-ROZMNAŻA SIĘ PORZEZ DOWOLNIE ODCIĘTĄ ODNOGĘ 1SZT- -15-20CM

 

moczarka-szybko rośnie wypuszczając boczne pędy- środek akwarium-3szt-15-25cm

 

Hygrophila polisperma-ROŚNIE BARDZO SZYBKO-BOKI LUB ŚRODEK AKWARIUM-1SZT-15-25cm

 

Mech Jawajski-bardzo łatwy w uprawie-należy przymocować np. do korzenia czy innej ozdoby -mały pęczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powinien być dobry :) Oczywiście oprócz dodatkowego oświetlenia będą potrzebne nawozy. Polecam m.in. tabletki Sera Florenette A. Od razu napiszę zapobiegawczo, że nie polecam CO2 do słabego oświetlenia. Żeby były odpowiednie efekty trzeba mieć minimum 0,6 W/L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co ja mam Ci napisać? Te które Ci się najbardziej podobają i raczej niedużo na początek. Myślę, że jeśli chodzi o proporcje to 1/3 wysokich, 1/3 średnich i 1/3 niskich... Ładne są np. bakopa karolińska, Hygrophila polisperma, oczywiście mech jawajski... Pistia jest fajna ale zaciemnia baniak. Polecam też mikrosorium oraz sagitarię subuletę (ma ładny jasny kolor i dobrze się rozrasta. idealna na 2 plan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...