Skocz do zawartości

Czy mi się uda rozmożyć kardynałki ?


Sebax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie dodam je do akwarium ;)

 

W 112 litrowym zbiorniku jest możliwość odchowania części narybku nie odławiając tarlaków.By odchować część narybku z tarlakami kardynałki muszą być same w zbiorniku ,do tarła stymuluje je żywy pokarm(rozwielitka ,oczlik)natomiast nie dawaj żywej ochotki tylko mrożoną bo część się schowa w podłożu.Sztuczny pokarm płatkowy też podawaj,niewielkie nadwyżki będą pożywką dla pierwotniaków i planktonu. Wlot filtra musi być zabezpieczony dość gęstą gąbką (prefiltr). Akwarium najlepiej nie ogrzewać,dobowe zmiany temp.są jak najbardziej w skazane ryby wybiorą same odpowiednią porę a tarło często przeciąga się na kilka dni.Tak na marginesie dodam bo w sklepach są tylko dojrzałe kardynałki,ławica narybku wygląda imponująco, każda rybka ma świecącą pręgę .Dorosłe kardynałki już nie są takie ładne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłowię ikrę lub odczepię od roślinki i i dam do kotnika (taki jak dla bojowników) (wsadzany do środka akwa) to wszystkie się wylęgną

 

Wlot z filtra ma małą przepustowość więc jest gęsty ;D

 

Mogą być muszki owocówki bo za niedługo będę je hodować ? czy mrożony pokarm będzie równie dobry jak żywy ?

 

Czy jak wpuszczę trochę zimnej wody (odstanej schłodzonej) to czy kardynałki będą pobudzone do tarła jak wywołam taką sztuczną porę deszczową ? Zamierzam mieć też kiryski i coś takiego 1/2 na tydzień będzie (w jakiej ilości mam dać tą wode 300ml wystarczy ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, że piszę post pod postem, ale nikt przez 10 dni nie pisał i nadal nie wiem;

-czy będą się rozmnażać przy temp.25 stopni ?

-mogą być muszki owocówki, bo za niedługo będę je hodować ?

-czy mrożony pokarm będzie równie dobry jak żywy ?

 

Proszę o odpowiedzi na te pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę post pod postem, ale nikt przez 10 dni nie pisał i nadal nie wiem;

-czy będą się rozmnażać przy temp.25 stopni ?

-mogą być muszki owocówki, bo za niedługo będę je hodować ?

-czy mrożony pokarm będzie równie dobry jak żywy ?

 

Proszę o odpowiedzi na te pytania ;)

- Powinny, u mnie u znajomej o dziwo rozmnażają się w ogólnym i co kilka miesięcy jest tarło.

- Odradzam muszek. Rybki mogą ich nie chcieć jeść.

- Mrożony jak najbardziej, tylko, żeby był bardzo drobny bo może im się do pyszczków nie zmieścić (o młodych piszę), znajoma karmi je suchym pokarmem dla narybku i rozwijają się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...