Skocz do zawartości

Dodatkowa świetlówka do pokrywy.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam trochę zmodernizować moją pokrywę tzn. dołożyć oświetlenie 1x15 T8 lub 1x13 T5.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz. Jeśli dodam oświetlenie w żółtym miejscu na fotce to czy doświetlony będzie tył akwarium?

Jeśli dodam oświetlenie w czerwone miejsce to teoretycznie powinno być dobrze lecz są tam wzmocnienia pokrywy więc tak nie bardzo to widzę.

 

Co polecacie dołożyć 1x15 T8 czy 1x13 T5 na stateczniku ze świetlówki. Od razu zakładam, że nie chcę więcej światłą niż 15W.

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary baniaka to 60x30x30.

 

Świetlówkę chce dać jedną tylko nie wiem w którym miejscu bo w tym czerwonym to musiałbym trochę pociąć pokrywę, a jeśli w żółtym to nie wiem czy tył będzie doświetlony bo mi didiplis diandra marnieje i muszę dołożyć ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj na tył. Tnij tą pokrywę bo jak włożysz t8 w polu żółtym no to tylko przrzód.

 

Najlepszym rozwiązaniem było by wywalenie tego miejsca na statecznik i wyciągnięcie wsyztskiego na zewnątrz.

 

Ale przy tej operacji potrzebne by były oprawki bryzgoszczelne na przewodzie.

 

Ja będę swoją tak modernizował i z racji że twoja pokrywa jak i moja nie są nowe to ja nie nie zastanawiam.

 

Wycinam to kojdo i normalnie daje na nity 4x15

 

Bo jak dasz z przodu to na koncu zbiiornika nie ma światła. Wiem bo praktykowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy to byłby dobry pomysł ale co sądzisz jak bym w tych wzmocnieniach powiercił otworki pod świetlówkę T5 w taki sposób, że wkładana by była od boku i na końcu tylko oprawkę no i z drugiej strony, a statecznik itp. albo tak gdzie jest ten od T8 albo na zewnątrz i by nie były potrzebne uchwyty tylko jak by było z światłem - czy by nie ginęło bo trochę wąsko tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Tnij tą pokrywę

 

Najlepszym rozwiązaniem było by wywalenie tego miejsca na statecznik i wyciągnięcie wsyztskiego na zewnątrz.

 

Wycinam to kojdo i normalnie daje na nity 4x15

 

To najlepsze rozwiązanie wycięcie całej komory ze statecznikiem i starterem bo zasłania ona światło padające na tył.

Wywalić statecznik,starter,oprawki ->zamontować jak wyżej albo 2x t5 24W (55cm) w oprawkach bryzgoszczelnych na elektronice (nawet na elektronice z odzysku by było taniej by można)(był temat o tym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepsze rozwiązanie wycięcie całej komory ze statecznikiem i starterem bo zasłania ona światło padające na tył.

Wywalić statecznik,starter,oprawki ->zamontować jak wyżej albo 2x t5 24W (55cm) w oprawkach bryzgoszczelnych na elektronice (nawet na elektronice z odzysku by było taniej by można)(był temat o tym).

Nie pale się aby niszczyć całą pokrywę tylko po to aby dodać oświetlenie. Pokombinuję coś z tymi wzmocnieniami i jak ciekawie wyjdzie to mogę opisać co i jak na forum jesli ktoś miałby podobną pokrywę do mojej.

 

Jest jakiś limit co do wysokości świetlówki nad taflą wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...