Jump to content

Cięcie anubiasa. Jak?


attack89
 Share

Recommended Posts

Witam :)

 

15 miesięcy temu założyłem pierwsze akwarium (64 litry). Na samym początku posadziłem w żwirku anubisa. W tej chwili tak się rozrósł, że liście wychodzą ponad taflę wody. Chciałem się zapytać czy można anubiasa przeciąć na pół i zrobić z niego dwie sadzonki?

 

Jeszcze takie osobne pytanko. Podobno anubias zawiera w swoim kłączu kwas szczawiowy. Czy jak przetnę kłącze na pół to nic się nie stanie zwierzętom żyjącym w akwarium?

Link to comment
Share on other sites

Podepnę się pod temat. U mnie anubias nie rośnie aż tak szybko, ale jednak trochę rośnie i chętnie zrobiłbym z niego dwa- jest efektowny, potrafi zakwitnąć, ma piękne, ciemnozielone liście. Czy po odcięciu połowy obie części będą dalej rosnąć, czy to jak ze świerkiem że jak się utnie górę to można posadzić, ale "matka" przestaje rosnąć?

U mnie anubias rośnie przyczepiony do korzenia- czy można go wsadzić w żwirek? Jeśli tak,to czy całe kłącze się zakopuje?

Link to comment
Share on other sites

No ale ja pytałem, czy ta "stara" roślina będzie nadal rosnąć? W sensie czy będę mieć dwie, pełnowartościowe, rosnące rośliny, czy też dwie, ale jedna (ta starsza, pierwotna, "matka") już nie urośnie (a mloda to wiadomo, że będzie się piąć)?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...