Skocz do zawartości

Woda destylowana


maciejej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Woda destylowana, z tego co wiem nie zawiera żadnych minerałów, więc jeśli miałaby być w akwarium sama destylowana to trzeba wlewać jakieś minerały itd.

Co do parametrów to może Ci się obniżyć lub podwyższyć pH,twardość - zalezy jakie masz w zbiorniku.

Raczej obniżyć niż podwyższyć. Ja właśnie dlatego stosuję dolewki z wody demineralizowanej. Robiłem jej testy i jest tak miękka jak woda deszczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destylka ma PH 7? :shock:

Zmień lekturę i nie propaguj takich herezji, woda zdemineralizowana ma odczyn kwaśny PH 5.5-6, KH 0, GH 0.

No tak, trochę namieszałem. Całkowicie czysta woda destylowana ma pH 7, dopiero w kontakcie z co2 z powietrza odczyn zmniejsza się do tych 5,5-6.

To, że ta ze sklepu ma odczyn kwaśny nie zmienia faktu, że destylką można podnieść pH. Nawet na jakimś forum widziałem temat gdzie ktoś miał w akwarium pH mniejsze niż 5. Nie wydaje mi się, żebym "propagował herezje"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta woda destylowana powinna mieć odczyn obojętny

Zmień lekturę i nie propaguj takich herezji, woda zdemineralizowana ma odczyn kwaśny PH 5.5-6, KH 0, GH 0.
To Ty nie rozumiesz sensu skali pH.Woda destylowana jest najczystszą chemicznie wodą ale destylacja wiąże się z dużo większym kosztem niż demineralizacja.Tak jedna jak i druga nie ma twardości a jej pH w temp 25 stopni powinno wynosić 7.

To że tobie wychodzi mniej świadczy jedynie że woda bez buforu Kh zawiera DIC w postaci rozpuszczonego CO2 albo membrana filtra RO nie demineralizuje wszystkiego i tyle powtórki z chemmii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...