Skocz do zawartości

nawożenie w 200l


japko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

prosiłbym o pomoc w doborze odpowiedniego nawozu (bądź też zestawu kilku nawozów) do akwa:

 

- 200l 100x50x40cm

- oświetlanie 2x30W jedna świetłowka 6500K druga 18000K

- rośliny: nurzaniec (wielkie zarośla bardzo szybko rośnące), kilkanaście żabienic różnej maści, troche mchu jawajskiego, (w planach jakaś pistia może trawniczek jak wszystko fajnie będzie rosnąć

obsada: 6x skalar (spokojnie jeszcze małe może z 8cm), ok. 23 razborek klinowych, 8 kirysków pstrych (dokupie jeszcze ze 2 w najbliższym czasie), 4 otoski (pozdychało też dokupie)

- no i parametry:

temperatura -25

NO2 i NO - 0

GH - 7

KH- 4

pH - 6,6

- nawożenie CO2 z butli ok. 1,5 bąbelka/sekundę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie te najprostsze rozwiązania się nie sprawdzają. Róźnych nawozów już próbowałem choć nigdy nie lałem nawozów takich samo żelazo na przykład, tylko zawsze jakieś Planta Miny Tropicala (nie sprawdza się kompletnie). Myślałem nad jakimś nawozem makro + potas + azot choć chciałbym jak najmniej tam lać (pieniądze się nie rozmnażają :oops:) tylko że ja się zbytnio na roślinkach nie znam. Doradźcie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej nie polecał ponieważ w takim czyms zyje ogrom bakterii i pasożytów. Lepiej wydac te kilka złotych kupic kulki w sklepie i mieć pewność że są "czyste"

A czy myślisz że kulki w sklepie robią w jakiś sterylnych fabrykach? :D

Normalna glina się nadaje ale najpierw trzeba ją wypiec w piekarniku i sprawdzić czy nie zmienia parametrów wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...