Skocz do zawartości

Rozmnażanie danio pomocy!!!!!


krzysiek--
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba zaciemniać akwarium, światło może być cały czas zapalone, to nie szkodzi ikrze Danio.

Wodę trzeba filtrować, żeby była czysta.

Napowietrzanie również, ale filtrując wodę jest ruch tafli, więc się napowietrza.

Już nie raz rozmnażałam danio, powiem szczerze, że to nie jest nic nadzwyczaj trudnego, jeżeli zapewnię dobre warunki, wszystko samo dalej się potoczy ;) Jedyne co może wszystko zepsuć to złe karmienie..

Przez podanie zbyt dużej ilości pokarmu (żółtko) woda się niestety zepsuła i straciłam cały narybek, a nie ukrywam, że było go sporo.. Po jakimś czasie jeszcze raz Danio złożyły ikrę.

Obecnie mam kilka sztuk 5-cio tygodniowego narybku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja danio rozmnażałem 12razy i za każdym miałem około 50 narybku.

Do tarła odławiałem 1samice i 2 samce.Tarlaki wrzucałem do osobnego akwarium na wieczór i wyjmowałem na następny dzień o 11.00

Po tym zaciemniałem akwarium.

Po wykluciu narybek karmiłem pyłem.

W tej chwili mam około 200 narybku[z kilku par] i kilkanaście par.

Miałem ich więcej ale ryby sprzedaje na giełdzie rybek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam jeszcze jedno pytanko,byłem dzisiaj w sklepie zoologicznym i pani która tam sprzedaje powiedziała że małe rybki danio nie wyjdą proste tylko jakieś pokrzywione (trójkątne) i mam takie pytanie czy w_ogóle jest taka możliwość aby nie były normalne???

 

Nie lubię słów krytyki...:)

 

Michał84:Poprzednicy poprawiali twoje posty i nic nie dało Ci to do myślenia.Ostrzeżenie za pisownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Ja mam jeszcze jedno pytanko,byłem dzisiaj w sklepie zoologicznym i pani która tam sprzedaje powiedziała że małe rybki danio nie wyjdą proste tylko jakieś pokrzywione (trójkątne) i mam takie pytanie czy w_ogóle jest taka możliwość aby nie były normalne???

??

 

Po pierwsze w 99% NIE SŁUCHAMY sprzedawców z zoologa bo prawie zawsze chcą nas okantować i zarobić na nas. Myślą tylko o zarobku a na dodatek często nie mają pojęcia o rybach.

Po drugie to na jakiej podstawie ta pani tak stwierdziła? Bo nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

W moim akwarium wytarły się danio w styczniu,teraz mają ok 1,5cm i wyglądają jak małe mieczyki (cały czerwony z czarnym ogonem). Mam pytanie czy to tak wygląda i kiedy zmienią ubarwienie na normalne dla danio? A może przez przypadek jakaś inna ryba dostała się do kotnika.

 

Michał84:Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...