Skocz do zawartości

Nogi od maszyny do szycia jako podstawa pod akwarium


p_aweł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie nóg od maszyny do szycia. Nie chodzi o sam fakt takiego wykorzystania bo juz to zrobiłem około roku temu. Na takich nogach (jak na fotkach) stoi u mnie akwarium 80x30x40 czyli 96L. Zachciało mi się postawic na tym zbiornik 100x40x50 czyli 200L. Jako blatu użyłem klejonki sosnowej o grubości 40mm, którą po oszlifowaniu i zabejcowaniu pokryłem kilkukrotnie olejem do parkietu. Nie martwi mnie wytrzymałość blatu (zrobię taki sam tylko o wymiarach nowego zbiornika) tylko wytrzymałość żeliwnych nóg od maszyny. Czy ktoś z użytkowników forum ma jakąś wiedzę na temat nośności takich nóg-np. sam użył takich jako podstawę pod podobne akwarium?

Pozdrawiam.

Paweł

 

ps.zapałki są dla ułatwienia pokazania grubości nóg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wytrzymałość samego żeliwa to bym się nie bał . Jedyne co może martwić to tylko to że cała konstrukcja może chybotać się na boki. Ale z drugiej strony ,jestem zdumiony że stoi to u ciebie już od roku i nic się nie dzieje. Powiedz jak ze stabilnością ? Blat jest mocowany jakimiś wkrętami ? Wygląda to dość solidnie. Hmm, to żeliwo to solidny poniemiecki odlew, ja bym postawił na tym 200 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili (96l) nie jest to w ogóle chybotliwe-stoi bardzo stabilnie-nawet jak sie lekko oprę o nogi to nic sie nie dzieje. Przed ustawieniem nogi oczyściłem z rdzy i pomalowałem a śruby łączące elementy wymieniłem na nowe. Blat jest przykręcony wkretami a pod nogami są podkładki drewniane. Z drugiej strony parkiet jest bukowy i nie łatwo zrobić na nim wgniecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...