Jump to content

karmienie żółtkiem młode prętnika karłowatego


 Share

Recommended Posts

Czytałem w wielu postach że można karmić młody narybek żółtkiem. Tylko jak takie żółtko spreparować bo tego nikt na forum nie napisał ( a przynajmniej ja nie znalazłem ). I w którym dniu życia znika narybkowi prętnika woreczek żółciowy?

 

 

 

mod.- Wyjaśnione więc zamykam.

Link to comment
Share on other sites

Ok. a kiedy ten woreczek żółciowy zanika żeby zacząć karmić? I co zrobić jak samiec się nie opiekuje tymi rybkami? bo niestety narybek jest rozrzucony (jeszcze nie pływa ze 2h. temu sie wykluły) po całym akwarium a on nawet nie próbuje ich złapać i wrzucić do gniazda. Co z tym fantem zrobić?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja powiem jak robiłem z pielęgnicami.Żóltko jajko lekko podgrzewamy, ponieważ surowe może zawierać wiele bakterii kóre wykończą ci cały miot. Nabierz w strzykawkę żółto i po kropelkach wpuszczaj :)Tylko nie karm tylko żółtkiem, dawaj witaminy itd.

 

Michał84:Pisownia.

Link to comment
Share on other sites

Jakie płynne żółtko :lol: dla narybku nic z tego nie będzie oprócz siarkowodoru w zbiorniku.

Jajko ugotować na twardo góra 10 minut a nie na zielono czasem.Żółtko wyjąć odrobinkę rozcierasz w palcach w szklance wody(karmisz pipetą)tylko tą brudną wodą i to kilka kropel reszta do zlewu (żółtko gotowane w woreczku foliowym można przechowywać w zamrażalniku kilka dni,taki pokarm co drugi dzień.Reszta pokarmów tak samo z miksowany plankton i tylko brudna woda z niego do karmienia wszelkie grubsze drobiny opadłe na dno szklanki są za duże dla narybku,(tylko by zatruwały wodą amoniakiem)a z żółtkiem bardzo ostrożnie efektem rozkładu jest powstawanie siarkowodoru.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...