Skocz do zawartości

grzalka 250w !!!


Rekomendowane odpowiedzi

czy posiada ona termoregulator?? jeśli nie to dokup takii grzałka moze być :) ogólna zasada 0,5W/1L podnos temperature wody o 4stopnie w stosunku do temperatury w domu... Ale wtedy musi grzać non stop... Z termoregulatorem można jak najbardziej stosować mocniejsze grzałki...

 

EDIT:

 

Ja juz chyba 5 lat w zbiorniku 60L mam grzałkę 150W tylko z zewnetrznym regulatorem bo jakos tym wbudowanym nie wierze...

Poza tym czujnik oge miec po przeciwnej stronie akwarium przy termometrze a nie przy grzałce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz chyba 5 lat w zbiorniku 60L mam grzałkę 150W tylko z zewnetrznym regulatorem bo jakos tym wbudowanym nie wierze...

Poza tym czujnik oge miec po przeciwnej stronie akwarium przy termometrze a nie przy grzałce..

U mnie z kolei w baniaku 63L jest grzałka z wbudowanym termostatem 50W i z tego co obserwuję, to bardzo rzadko się włącza a temperaturę mam 25-26 stopni. Wszystko chyba zależy od pomieszczenia, w którym jest zbiornik. Znajomy np. ma grzałkę chyba też jakoś 250W w baniaku 250L i u niego ona też praktycznie się nie włącza a temperaturę ma cały czas odpowiednią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak normalnie temperatura nieogrzewanej wody jest około 2st C niższa od temp. w pokoju...

 

To ze mam tak mocną grzałke wcale nie oznacza ze mam zimno w pokoju :):) wcale nie po prostu rzadziej się włącza...

 

A druga kwestia (przypomniała mi się ze szkoły) jest jeszcze takie cos w układach i urzadzeniach elektronicznych jak czas ustalania i czas pozornej bezwładności, I właśnie przez to gdy ustawimy sobie temp np na 26st to jak byśmy mieli bardzo dokładne pomiary to okaze sie ze temperatura tak na prawde oscyluje w okolicy tej temp... A mocniejsza grzałka szybciej sie nagrzewa wiec odpowiednio ją kalibrując na termoregulatorze mamy mniejszy wachlarz oscylacji.... Jak kogos to dokładniej interesuje zapraszam na PW :)

 

A kwestie 250W grzałki do 200L chyba mamy rozwiązaną

 

EDIT:

poparzyc sie niepoparza, ale mozna zrobic szkody :P

i własnie dlatego zainwestowałem w dobry termoregulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...