Skocz do zawartości

nietypowy wymiar


m.e.t.a.x.a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem dopiero świeżynką w akwarystyce, przeprowadziłam sie do nowego mieszkanka i mam zamiar zrobić sobie akwarium a raczej dać komuś do zrobienia bo wątpię w moje możliwości budowlane :) chciałam zastosować to akwarium jako parawan oddzielenie salonu od jadalni iiii moje pytanie polega na tym czy jest możliwość zbudowania akwarium o długości 200 cm lub 250 cm szerokość od 15-20 cm i wysokość nie gra roli. Czy takie akwarium spełni swoją rolę i czy rybki czułyby sie dobrze albo będa miały za małą przestrzeń ?? co myślicie o takim pomyśle ?? o czy jest to wykonalne albo ciśnienie wody przy tak cienkim akwarium będzie za duże i jakiej grubości szyby musiałabym zakupić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no włąsnie myślałam ze będzia miało genialny efekt jak będzie takie cieniutkie... :( bo nie chce tła tylko zeby był prześwit zeby było widać co jest po drugiej stronie jedynie jakies zasłony z roślinek. no a powiedzmy ze miałoby 30 cm to jest jakaś specjalna grubość szyby potrzebna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem napisałam to już od razu na początku nie mam zamiaru zalać sąsiadów :)a przy takim akwarium jakie rybki nadawałyby sie no nie znam sie dopiero dzisiaj wpadłam na ten pomysł i chciałabym sie jak najwięcej dowiedzieć czytałam juz co nie co ale nie ma jak dowiedziec sie od kogoś kto sie tym zajmuje... chodzi o jakieś nazwy rybek bajlepiej jakby były jakies mocno kolorowe :) zeby nie zgubily sie tylko były bardzo widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka szerokość nie ma sensu. Minimum 30cm. Żeby to miało właściwy efekt polecałbym 40cm.

Wcale nie, widziałem takiego jamnika, 150x20x30h i wyglądało super. Wystarczy wygooglać "aquarium 150x20x30". Problem to aranżacja, przy tak nieznacznej głębi trzeba naprawdę pogłówkować jak je obsadzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli problem w aranżacji zeby góra nie była pusta ale zawsze da sie coś wykombinować... czyli jest możliwe tylko ze wysokość hmm troszkę za niska :) myślałam coś bardziej o 70 - 100 cm.... i chciałam zapytac jeszcze czy przy takim akwarium potrzebuje butle z azotem ?? i cały ten skomplikowany sprzęt ?? czy wystarczy filtr wody ?? nie chce udać sie do sklepu i kupić niepotrzebny sprzęt bo sprzedawca może mi wcisnąć po prostu wszystko ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się da zrobić z tym że zawężają ci się możliwości aranżacji

obejrzyj mojego śledzia 25cm

ogolne-akt-s-2-t30593-10.html

I chcesz mu doradzić tak samo beznadziejną obsadę jaką ty masz?

 

Kosiarki, parka kirysków i parka brzanek sumatrzańskich z gurami?

 

Proponuję zastanowić się najpierw nad swoim akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka: jeżeli i tak zamierzasz udać się do firmy która się w tym specjalizuje to zaproś ich do domu i powiedz co chcesz. Powiedzą ci jakie to mogłoby mieć ewentualne wymiary "żeby miało ręce i nogi". Przy takich wymiarach licz się ze sporą sumą i zapomnij o większych rybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się da zrobić z tym że zawężają ci się możliwości aranżacji

obejrzyj mojego śledzia 25cm

ogolne-akt-s-2-t30593-10.html

I chcesz mu doradzić tak samo beznadziejną obsadę jaką ty masz?

 

Kosiarki, parka kirysków i parka brzanek sumatrzańskich z gurami?

 

Proponuję zastanowić się najpierw nad swoim akwarium.

 

Chyba nie zauważyłeś że ostatnią aktualizacje robiłem pół roku temu...

I się nie bulwersuj bo chciałem dać przykład wymiaru a nie wiem dla czego wywlekłeś moją starą obsadę a przecież mniej więcej napisałem że im węższe akwarium tym mniejsze pole manewru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zauważyłeś że ostatnią aktualizacje robiłem pół roku temu...

I się nie bulwersuj bo chciałem dać przykład wymiaru a nie wiem dla czego wywlekłeś moją starą obsadę a przecież mniej więcej napisałem że im węższe akwarium tym mniejsze pole manewru

Niestety jasnowidzami nie jesteśmy więc ciężko zgadywać co zmieniłeś a co nie, skoro nie napisałeś. ;)

 

Potem osoba niedoświadczona się tym zasugeruje i popełni błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...