Skocz do zawartości

Elektroniczny phmetr a woda destylowana


west612
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewnien problem z elektronicznym miernikiem PH zakupionym na allegro tego typu:

http://allegro.pl/miernik-tester-ph-wod ... 01373.html

http://allegro.pl/ag180-miernik-tester- ... 61732.html

Specyfikacja:

 

* Pomiar pH: 0,0 - 14,0 pH

* Rozdzielczość: 0,1 pH

* Dokładność: ± 0,1 pH (20 ° C) ± 0,2 pH

* Temperatura pracy: 0 - 50 ° C (32 - 122 ° F)

* Kalibracja: ręczna, 1 punkt

* Zasilanie: bateria 3x 1,5V LR44 (dołączone do zestawu)

* Waga: 50g

* Wymiary: 152 x 29 x 15mm

 

 

Zastanawia mnie jego poprawność odczytywania PH wody, ponieważ gdy zanużę taki tester w wodzie demineralizowanej świerzo otwartej ( terster opłukany, wysłuszony) pokazuje pH w granicach 8.0 czyli woda zasadowa>twarda. a powszechnie wiadomo ze pH takiej wody jest bardzo niskie, kwasowe. Oddałem wiec ten phmetr do reklamacji i po powrocie, ( wydaje mi się, że to nie ten sam egzemplaż) po wykalibrowaniu w 2 roztworach pokazuje że, pH wody destylowanej jest w granicach 8.0

 

Czy jest to możliwe, w czym tkwi problem. Proszę o poradę.

 

Dodam ze test przeprowadzałem na 2 wodach ( jedna z ORLENU druga z TESKO)

 

P.S. Testy Paskowe JBL pokazują ze woda destylowana jest bardzo miękka w granicach 6.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przeprowadziłem kalibracje, tak jak jest napisane na instrukcji: woda destylowana 250 ml o temp. 25 stopni C i dodany roztwór do jednej szklanki 4.0 pH do drugiej 6,86 pH. Po wykalibrowaniu w jednym roztworze tester został przepłukany bieżącą wodą i wysuszony. Potem kalibracja w 2 roztworze (praktycznie znikoma, rzędu 0,1). Teraz w akwa 112 L pokazuje mi ze pH równe jest 8.0. Niestety nie mam innych testów by to sprawdzić. Ale chyba jest coś nie tak z tym testerem skoro pokazuje że woda destylowana jest woda zasadową, "twardą". Może inne osoby zakupiły taki test i mogą się podzielić swoimi uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka woda destylowana?

raczej w samym roztworze kalibrujesz

u mnie kalibracja dwoma roztworami się nei powiodła i dopiero jak zakupiłem roztwór o PH=7 i mając iny phmetr (dokładniejszy) udało mi się tego ustawić i to tylko dla roztworu o ph=6,86. Dla roztworu o ph=4,002 trochę przekłamywał i poi ustawieniu go na 4 dla roztworu ph=7 pokazywał źle więc kalibrowałem tylko dla jednego roztworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jego poprawność odczytywania PH wody, ponieważ gdy zanużę taki tester w wodzie demineralizowanej świerzo otwartej ( terster opłukany, wysłuszony) pokazuje pH w granicach 8.0 czyli woda zasadowa>twarda. a powszechnie wiadomo ze pH takiej wody jest bardzo niskie, kwasowe.

o ile mamy do czynienia z wodą destylowaną czy faktycznie demineralizowaną ,to wcale nie jest tak jak tu rozwinąłeś, że pH 8 czyli woda zasadowa >twarda o powszechnie wiadomo że pH ma niskie ,kwasowe.

Taka woda bez twardości ma pH 7 i tak się to przyjmuje z góry bez zbędnego mierzena bo to nic nie oznacza,woda bez twardości ma niestabilne pH zależne od temperatury ,potencjału redoks(zawartości tlenu rozpuszczonego )i zawartości CO2 rozpuszczonego.

Jeśli chcesz sprawdzić swój pH-metr to na wodzie o znanym stabilnym i potwierdzonym innym testem odczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...