Skocz do zawartości

Tetra Plant PlantaMin


Scoobany
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem taki nawóz dla roślinek http://allegro.pl/tetra-plant-planta-mi ... 41572.html

tylko, że nie w oryginalnym opakowaniu, jest to niby próbka, ale ma ok. 100ml, czyli tyle co oryginał.

Zastanawia mnie tylko jak to dozować. Mam akwarium 112l, na etykiecie nawozu pisze, żeby dawkować 10ml na 10 litrów wody. Szczerze mówiąc przeraża mnie fakt, że miałbym wlać całą butelkę tej chemii na raz. Co powinienem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja się dołącze do pytania ale najpierw,

 

Zastanawia mnie tylko jak to dozować. Mam akwarium 112l, na etykiecie nawozu pisze, żeby dawkować 10ml na 10 litrów wody.

Jeżeli to świeżo założone akwarium to się zgadzam że 10ml na 10l wody, zaś jeżeli masz akwarium już dojrzałe to 5ml na 20lwody.

 

Tak jest w instrukcji napisane.

Dodatkowo pisze że stosować to regularnie przez 4 tygodnie, lecz nie pisze czy to stosować dziennie czy co podmianke wody.

 

Jak stosować to regularnie? Co dziennie? Co tydzień? Tylko przy podmiankach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze o plantamin tam mam 5ml na 20litrow wody. Lecz nie pisze co ile tylko regularne przez 4 tyg minimum.

 

Ale to będę dawać to co tydzień. Jak nic nie da kupie profito

STOSOWANIE: 5ml na 10l wody akwariowej. Przy zakładaniu akwarium, przy częściowej podmianie wody, przy regularnym nawożeniu co 4-tygodnie 2,5ml na 10l wody akwariowej.

 

Znalazłem właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Z instrukcji ....

Tetra Plant PlantaMin - Płynny nawóz dla roślin

• zawiera przyswajalne żelazo pobierane przez liście roślin

• jest wolny od azotanów i fosforanów

• zawiera ważne dla roślin mikroelementy ( jak np. mangan)

• sprzyja wytwarzaniu się chlorofilu

• nie powoduje zanieczyszczenia wody

• posiada składniki odżywcze

No to jedno można napisać - jest to nawóz mikro zawierający żelazo i mangan - konia z rzędem temu co odpowie na pytanie ile podajemy żelaza stosując się do wskazówek na opakowaniu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...