Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chcialbym powitac wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy i mam nadzieje moge liczyc na wasza pomoc:)

 

bardzo bym prosil o pomoc w dobraniu towarzystwa dla mojej rybki- jest to mruk trąbonosy. Piekna ryba, bardzo iteligentna. Trzymam ją juz prawie tydzien i trzyma sie swietnie, wieczorami wyplywa z kryjówki i bawi sie szklanymi kulkami na dnie albo gania dwie inne male rybki. Mam dwa pytania:

 

1 towarzystko dla mojego mruka, co polecacie

2 dostalem w sklepie zoologicznym rade zeby kupic dwie takie male tybki i nie wiem jak ona sie nazywaja i czy pasuja do mruka... sa male, z przodu czerwone i od polowy czarne.

 

Akwarium nie jest zbyt duże wiec prosze o jakies male rybki.

 

 

mam jeszcze pytanie z innej beczki... dwa dni temu ( niestety nieprzemyślanie) kupilem akwarium 25l dla mojej dziewczyny na walentynki z dwoma welonami. Juz wiem ze to byl zly wybor, strasznie brudza i to za male akwarium. Jutro jade oddac i wymienie na jakies inne rybki. Pytanie brzmi tak: na jakie rybki moge wymienic? podkreslam, ze mam tylko pompke, bez filtra w tym akwarium:/ Bardzo prosze o odpowiedz:) z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze nic... bylem w zoologicznym i tam dokladnie w takim samym jak ja mam plywalo chyba z 20welonów... wogole koles chcial mi sprzedac kule z dwoma welonami... czy moge chociaz kilka gupikow kupic? no cos musze wsadzic do tego akwarium... dopiero zaczynam z rybkami... przeciez nie chce zeby sie meczyly i prosze o porade

 

mialem tyle pytan a jedyna odpowiedz to krytyka jakie male akwarium...Prosze powiedz mi, czy ja nie moge zaczac przygody z akwarystyka od czegos mniejszego? Widze, ze masz akwarium 500l ale nie kazdego stac... czy juz naprawde musze miec fortece zeby potrzymac kilka rybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka faktycznie jest fajna, ale wypływa dopiero po zmroku, raczej może przebywać z innymi, chociaż jest w stosunku do nich agresywna, ale tylko wtedy gdy zbliżają się do jej kryjówki, natomiast po zmroku raczej nie gania innych rybek, tylko szuka pożywienia.

 

Wiem, że szkoda ją oddać. Sam miałem ją jak zakładałem pierwszy raz akwarium i tak samo dałem się zrobić w balona sprzedawcy. Najlepsze jest to, że chcąc ją oddać do zoologa nigdzie nie chcieli jej przyjąć, we wszystkich sklepach twierdzili, że od zwykłych hodowców nie przyjmują.

 

@Basteq ma rację ta rybka nie nadaje się do takiego małego zbiornika i w dodatku jest stadnym gat. Oddaj więc go komuś kto ma duże akwa lub z powrotem do sklep[u o ile ją przyjmą. Jest wiele innych fajnych rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...