Skocz do zawartości

Problem z wyborem filtra do 45l akwarium


mest1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze filtra a może o odwiedzenie mnie od kupna nowego. Mam teraz Aquel Fan 1 plus ale hmm jakoś tak nie do końca jestem z niego zadowolony, po pierwsze zajmuję mi miejsce w akwarium i tak już niedużym, po drugie jakoś nie filtruje mi tej wody tak jakbym chciał, tzn. po przeczyszczeniu gąbki nawet jak ustawię na najmniejsze obroty to leci strumień dobrze po 3,4 dniach już zdecydowanie wolniej. Myślałem o filtrze zewnętrznym ale nie wiem czy jest sens (nie chodzi o pieniążki, chcę mieć piękny zbiornik skoro się zobowiązałem do hodowli ryb) do takiego małego litrażu. Odpada od razu kaskada bo nie mam miejsca, żeby przerabiać pokrywę (wszystko jest prawie pod wymiar). Może jakiś lepszy filtr wewnętrzny? Może zewnętrzny? Jak zewnętrzny to co z napowietrzaniem? Czekam na konkretne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj niepotrzebnych gadżetów typu lampa UV.

Ten filtr ma standardową końcówką wylotową, ale lepiej zaopatrzyć się w deszczownię.

Delikatny ruch tafli jest lepszy od szalejących bąbelków.

Poza tym deszczownia umożliwia lepszą cyrkulację wody w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ale ja sądzę że to jest kermyzat

Keramzyt jeśli już.

W zestawie Minikani jest gąbka, włóknina i zeolit.

 

A jeśli chodzi o czyszczenie to co ile czyścić wkłady filtrujące lub co ile je wymieniać?

Czyścisz wtedy kiedy spada przepływ wody.

Proponuję założyć prefiltr na wlot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zakupiłem filtr Mini Kani 120 i powiem Wam szczerze, że chodzi bardzo fajnie, ale boję się bo mam pompę na zewnątrz. W razie jakiejkolwiek awarii to mam cały pokój zalany, jeśli chodzi o miejsce w akwarium to takie rozwiązanie podoba mi się najbardziej ale ze względów bezpieczeństwa średnio :( jeśli chodzi o wkłady filtracyjne to mnóstwo się naczytałem i każdy pisze inaczej. Ja zostawiłem sobie 3 wkłady które były w zestawie(wyrzuciłem te kamyczki drobne a dokupiłem ceramikę) i ustawiłem to w ten sposób(tak jak doradził locdog), od dołu:

-wata

-gąbka

-ceramika (chyba to oprócz kamyczków było w zestawie, chyba że to znowu coś innego)

-ceramika (ta dokupiona)

Mam nadzieję, że wszystko będzie fajnie chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja wczoraj zamontowałem sobie deszczownie do swojego mini kani, ale pojawił się problem. Podaję też Co2 z butli i wylot filtra miałem ustawiony nad dyfuzorem i prąd wody rozprowadzał go po akwarium. Teraz jak jest deszczownia CO2 ucieka tylko do góry i nie rozchodzi się rzecz jasna po akwarium. Czy znacie jakieś dobre sposoby, żeby mogła być i deszczownia i CO2 żeby ładnie "latało" po akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...