Skocz do zawartości

Hodowla rybek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam takie pytanie.Mam duże akwarium 400l , 120l , 120l z pełnym osprzętem.Chciałem zapytać czy opłacało by się hodować w tych trzech akwariach + ewentualnie dodatkowe akwarium 400l jakieś rybki , roślinki ?

Jeżeli tak to jakie rybki polecacie ? lub jakie roślinki ?

Prosze o odpowiedz .

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam takie pytanie.Mam duże akwarium 400l , 120l , 120l z pełnym osprzętem.Chciałem zapytać czy opłacało by się hodować w tych trzech akwariach + ewentualnie dodatkowe akwarium 400l jakieś rybki , roślinki ?

Jeżeli tak to jakie rybki polecacie ? lub jakie roślinki ?

Prosze o odpowiedz .

Pozdrawiam Łukasz

Jeżeli chcesz zajmować się tym, tak dla własnej satysfakcji, to powiedział bym, że zawsze się opłaca. Natomiast jeżeli myślisz o zarobkowaniu w ten sposób, to trzeba najpierw zrobić solidny biznesplan, bo rynek ten jest nie łatwy, a i konkurencji nie brakuje. Piszę co prawda nieco z uśmiechem, ale i życzę powodzenia jeżeli faktycznie ruszysz z takowym pomysłem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj dla nas rabaty w hodowli jesli będzie dla zysku hehe. Wracając do pytania, napisz najpierw co byś chciał hodować, a my pomożemy Ci wybrać obsadę która będzie pasowała, ponieważ jak pewnie wiesz każda ryba ma określiny minimalny litraż do tego nie wszystkie mogą być ze sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co hodować ,akwaria są puste , woda nalana filtry chodzą .

Może doradzicie jakieś gatuntki rybek na których można zarobić,lub jakieś roslinki.

Dodam że mieszkam w Bochni z tego co się oriętowałem są 2 sklepy zoologiczne w tym jeden z kosmicznymi cenami.

Sam mam pare welonek,welonki kupuje po 7zl (hodowla welonek to hobby) w drugim sklepie welonki kosztują 8,40zl.Głupiki 4 zł.

Mam sprzet i dużo wolnego czasu.Nie mam obecnie pracy i tak pomyślałem że może dało by się cuś zarobić.

Możecie coś doradzić ? Ma to sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dość wiedzy to paletki. Jak nie to żyworódki. Gupiki, molinezje, mieczyki, zmienniaki itp. Wszystko koci się jak złe, a popyt zawsze jest. Możesz zbrojniki - też nie jest to jakiś super wyczyn. Jak masz jakieś małe akwa ok 60-120l to możesz nawet kiryski. Jak są dorosłe to wystarczy dobra podmiana i trą się jak wściekłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć jeszcze uwagę na jedną rzecz- zanim cokolwiek sprzedasz, minie kupa czasu- bo akwaria muszą dojrzeć, musisz kupić ryby, ryby muszą dorosnąć, musi być tarło (pierwsze próby pewnie będą nieudane), potem musisz poczekać aż Twój narybek podrośnie... miną miesiące. Przez ten czas pewnie pójdziesz do pracy- pytanie, czy będziesz mieć czas się tym wtedy zajmować? Zarobisz na rybce 2 zł a czasu poświęcić musisz masę.

Chyba, że zajmiesz się tym hobbystycznie, zdobędziesz wiedzę i wejdziesz w drogie gatunki, np. paletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam takie pytanie.Mam duże akwarium 400l , 120l , 120l z pełnym osprzętem.Chciałem zapytać czy opłacało by się hodować w tych trzech akwariach + ewentualnie dodatkowe akwarium 400l jakieś rybki , roślinki ?

Jeżeli tak to jakie rybki polecacie ? lub jakie roślinki ?

Prosze o odpowiedz .

Pozdrawiam Łukasz

Ile kasy możesz w to jeszcze zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zarobisz, przy takich litrażach, ponieważ na 3 zbiorniki pójdzie Ci więcej prądu niż będziesz miał zysku po paru miesiącach. Przekalkuluj miesięczne zużycie prądu na każde z 3 akwarium później pomnóż przez ilość miesięcy (ciąża, rośnięcie narybku)

Nie ma opcji żeby na takich baniaczkach zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zarabiają inni? Skazujecie pomysł na porażkę. Kto nie ryzykuje nie ma nic. Do hodowli ryb nie potrzebne jest światło, więc sporo prądu można zaoszczędzić. Wystarczy filtr i grzałka. Jak do 400l baniaka kupi ze 100 molinezji to raz dwa będzie miał czarny baniak. Ciągła produkcja. Można jeszcze w jakiś maluchach krewetki rozmnażać. Jako bezrobotny raczej bym spróbował :D Pamiętaj, że sam dla siebie będziesz prezesem, kierownikiem i pracownikiem.

 

Widziałem też u hodowców gupików akwaria podzielone na boxy 5x25l. Mają opisane w jakich dniach przekładać narybek, bo różne pokarmy dają do szybkiego wzrostu. Jedna samica potrafi oddać ponad 100 narybku. Pytanie do pesymistów ile trwa ciąża i okres dojrzewania gupików? Na pewno nie dwa lata, więc z tymi kosztami nie przesadzajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hipcio, jak zarabiają inni? Są hodowle z większymi akwariami, podzielonymi na bloki kotnicze. Do tego sprzedając ryby do sklepów, przedstawiają faktury i rozliczają się z tego. Na czarno zarobić przy trzech takich małych akwariach mu proponujesz próbować? Nie żartuj... Jeżeli chodzi o gupiki to od zapłodnienia samicy do możliwości sprzedania młodych potrzebne są ok. 4 miesiące.

Do tego jako bezrobotny, to raczej ma marne szanse żeby w coś inwestować, nie sądzisz?

 

Na gupikach nie zarobi, a żeby hodować droższe ryby, to trzeba doświadczenia i umiejętności. Pamiętaj ryby to nie psy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...