Skocz do zawartości

PYTANIE DO SPECJALISTOW


Rekomendowane odpowiedzi

Wybralam JBL Cristalprofi e 700

 

Nie wiem dlaczego ale mam strasznie "mleczna" wodę w akwarium. Czym może to być spowodowane ? Myslam ze ta woda przez noc się wyklaruje a tu nic. Wieczorem zmienię filtr wewnętrzny na kubełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałam nowe świetlówki

-1 sunglo 20w (z tylu akwa ) metoda zrób to sam. Dlatego jest trochę niżej niż oryginalne wyposażenie.

-2 powerglo 20w ( bardziej z przodu)

Ale niestety deszczownica jest zanurzona w wodzie i nie mogę jej wyżej podwiesić ponieważ pokrywa jest tak skonstruowana (ma male otwory i rurki od filtra ciężko dopasować) jedynie co mogę odlać wody ale wtedy światło strasznie razi. Myslicie ze tak zamontowana deszczownica będzie wystarczająco natleniała wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi że deszczownia jest w wodzie, skieruj ją po prostu ku powierzchni. Jeśli jest ruch tafli wody, to natlenienie będzie ok.

Dzięki za podpowiedz:)

 

Mam nastepne pytanie :oops:

Znalazłam na EBAY-u roślinki do akwa tylko nie wiem które wybrać poniżej wklejam linki do aukcji :

 

http://www.ebay.co.uk/itm/75-FISH-TANK- ... 519wt_1185

 

http://www.ebay.co.uk/itm/20-LIVE-AQUAR ... 2515wt_952

 

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dl ... 0824245355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek mojego zbiornika. Roślinki jak już pisałam, dostałam wiec je już umieściłam. Nie są rewelacyjne ale może coś z nich będzie. Rybki za około 3 tygodnie zostaną wpuszczone. I zamierzam tez dodać więcej zieleni za około dwa tygodnie.

No i filtr wewnętrzny musiałam odinstalować bo się znalazł chętny kupiec.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda sie juz prawie wyklarowala został tylko biały nalot na szynach i roślinach, czy ten biały nalot tez zniknie? Czy musze go usunąć ?

 

Wiec przetarłam szyby i roślinki woda zrobiła się biała i pod światło widać jakiś osad pływający :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec się zraziłam :( Akwa już dwa tygodnie dojrzewa dolane bakterie startowe z tetry. A parametry wody słabe :( chodzi o no2. Pomimo podmiany wody ciągle jest na poziomie 0.05 (no co prawda spadło z 0.2) Na ścianach akwarium i na właściwie wszystkich plastikach od filtra i grzałki oraz na powierzchni zrobiła się biała narośl , wyczytałam w necie ze to kozuch bakteryjny i zaczęłam napowietrzać na noc akwarium aby go rozbić. No rano było normalnie ale wieczorem syf pływał na nowo.

Dzisiaj biała narośl na szybach zaczęła zmieniać zabarwienie na zielono i brunatno. Dlatego zainstalowałam u wylocie z filtra lampę UVC jak myślicie upora się z glonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...