Skocz do zawartości

Obsada do 60l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Otóż ostatnio musiałem wylać wodę ponieważ przenosiłem na chwilę akwarium i teraz się zastanawiam nad nowymi rybkami. Myślałem tak:

 

- 6x Neon Inesa,

- 6x Neon Czerwony,

- 15 par Pawich Oczek,

- 3x Glonojad (Zbrojnik Niebieski) lub jakiś inny (jest taki podobny do kosiarki),

- 3x Kirysek spiżowy.

Co o tym myślicie? Można te rybki tak połączyć żeby się nie gryzły i pawiki nie miały obgryzionych ogonów?

 

Czekam na szybką i precyzyjną odpowiedź. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 par?To znaczy 30 gupików?

Musisz sprecyzować sie co do glonojada (wstaw zdjecie to rozpoznamy go),poniewaz moze to byc gatunek agresywny.

Ja w swoim akwarium 60l miałem już taki przypadek ze zbrojnik niebieski zabił zbrojnika lampardziego.

A ten sam zbrojnik w akwarium 200l zabił mi 2 zbrojnik lampardzie (30 cm, on ma 10). Oczywiście w obu tych przypadkach zginęły z wyczerpania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówca,tyle ze ja bym Ci proponował kiryski Panda lub lampardzie.Neonki innesa.A co do gupików to nie koniecznie same samce,no chyba ze chcesz żeby Ci sie nie rozmnażamy. Osobiście bym Ci polecał 2 samice i 4 samce i będąc w sklepie wybieraj o rożnych kolorach.Ja takim sposobem wyhodowałem najpiękniejsze gupiki jakie kiedykolwiek widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak:

10-12 neonów lub gupików

6 kirysków pigmejów lub otosków

1+1 ramirezka, harem prętnika karłowatego lub bojownika

 

Mi ten zbrojnik nie pasuje tylko dla tego że jest co najmniej 2 razy większy od innych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 x neon inessa lub czerwony do wyboru (jak sie bardzo uprzesz to mmozesz zostawic tak jak chcesz ale to co ja proponuje to lepszy pomysł neonki najlepiej czuja sie w stadach min. 10 sztuk)

3x gupik (dwie samice + jeden samiec,liczba samic musi byc wieksza bo inaczej samce zamecza samice swoimi zalotami)proponuje tylko tyle poniewasz rybki bardzo szybko sie rozmnazaja nawet bez zadnej ingerencji z twojej strony

5 x kirysek zrezygnuj z glonojada rosna zbyt duze na tą pojemnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kiryski sobie poradzą ze wszystkimy glonami?

 

To ja się sprecyzuję i wy mi powiecie czy tak może być.

 

- 10x Gupik

- 6x Neon Inessa

- 6x Neon Czerwony

- 2x Kirysek Panda

- 2x Kirysek Lamparci

- 3x Glonojad

- 4x Kosiarka

- x Krewetek

 

Nie zabiją się? Dodam, że mam dużo roślin. Kumpel ma bardzo podobną obsadę (oprócz krewetek) i nic się nie dzieje.

 

Proszę już teraz o precyzyjną odpowiedź i ew. co wyrzucić z obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski to ryby stadne min. 6 sztuk, kosiarki tak samo, a i są za duże do 60l tak samo jak zbrojniki niebieskie, zdecydowanie lepiej będzie wyglądać jak dasz 12 neonów inessa, a nie 6 tych, 6 tych.

Proponuje 2 samce 5 samic, albo 5 samców pawich oczek, żeby nie było problemów z małymi, 6 kirysków pigmeja i 10 neonów inesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć siedem gupików (zostaw 2 samice i 1 samca) i wszystkie glonojady, które wbrew powrzechnej teorii nie pomagaja oczyszczać akwarium z glonów, ponieważ jedzą je sporadycznie po za tym sa za duze do twojego akwarium teraz moze wydaja sie bardzo małe ale później urosną

gupiki naprawdę bardzo szybko sie rozmnożą uwierz mi

jeśli kumpel tez ma ją w 60 litrach to nie jest dobra obsada,jemu wydaje sie że nic sie nie dzieje, ale rybki po prostu nie czuja sie dobrze,a przeciez nie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...