Jump to content

Nowa obsada do 60l


Recommended Posts

Witam. Mam akwarium 60l. Miałem tam 3 skalary, dwa sumy rekinie dwa glonojady, dwa kiryski i mieczyka. Teraz pozbyłem się skalarów sumów i jednego glonojada bo był za wielki. W akwarium zaczęły tosnąć mi czarne glony i dlatego chcę założyć akwarium od nowa. Zostały dwa kiryski (panda i pstry) mieczyk i mały glonojad. Teraz pytanie jakie mogę ryby do tego trzymać? Możliwe też ze pozbędę się jeszcze mieczyka i tego kiryska, bo chyba ma pleśniawki. Przede wszystkim chciałbym mieć neony. No i chciałbym wiedzieć jakie rośliny byłyby najlepsze. Trochę się rozpisałem, ale to już koniec. Z góry dzięki za odpowiedzi !

Link to comment
Share on other sites

Neony możesz trzymac i kup z 8. Kirysy to ryby stadne wiec 5-6 sztuk jednego powtarzam JEDNEGO gatunku. Mieczyk rosnie duzy... Glonojad? Jaki glonojad? Do 80 możesz dać jeszcze jakieś gupiki albi kilka brzanek sumatrzanskich...

Rosliny to ja polecam anubiasy, żabeinice, kabombe, moczarke.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem niestety jaki to jest glonojad. Ma około 7cm koloru ciemno zielonego. Jest już około 1,5 roku więc większy napewno nie będzie. Jest jakiś skuteczny sposób aby pozbyć się tych czarnych glonów i co robić zeby nie rosły?

Link to comment
Share on other sites

Guest pawelhodowca

To może tak koło 10-15 neonów i parka pielęgniczek ramireza lub harem kakadu.

też właśnie polecam większą ilość neonek, parkę ramirezy i do tego kiryski (ja wczoraj kupiłem kiryski pandy które rosną dosyć małe i są bardzo ładne) :)
Link to comment
Share on other sites

ja bym proponował tak

10-12 gupikow

4-6kiryskow

4-6molinezji

10-14neonow

albo jeszcze kilka rozbor klinowych zamiast inych rybek z wyzej wymienionych

co??!!! do 60 L chcesz dac 6 molinezji ? te 12 gupików tez mi cos nie lezy.. do 60 L moze by

10 neonek czarnych

4-5 kiryski albino lub pandy

ramirezki para i to by był idealny zbiornik

Link to comment
Share on other sites

Więc kupiłem 15 noenów i 4 kiryski pandy. Do tego są te stare ryby czyli: mieczyk,glonojad i kirysek pstry, i ta jedna panda. Mam jeszcze zamiar kupić takie dwie żółte rybki, ale niestety w zoologicznym nie było jak się nazywa. Kosztowała koło 12 zł. Ten ślimak to się nie rozmnoży bardzo szybko przypadkiem? Bo nie chce mieć akwa pełnego ślimaków. Jeden taki mógłby być. No i neony wczoraj pływały ładnie po całym akwarium. A dziś od rana jak tylklo zapaliłem światło chowają się po kątach. Jaka może być tego przyczyna ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...