Skocz do zawartości

Neon czerwony


Mathew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Wyczytałem, że neony czerwone które dobrały się w pary trzeba wyselekcjonować i oddzielić od stada to wtedy jest szansa że się rozmnożą. A czy jest szansa,że rozmnożą się w stadzie czy były takie przypadki ?? Jak to jest z ich rozmnażaniem ?? :geek:

 

rainbow - Pisz posty w odpowiednich działach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stadzie też się zdarza.

 

''Ze względu na bardzo wysokie wymagania odnośnie parametrów wody, gatunek ten jest trudny do rozmnożenia. Może wyprodukować do 500 jaj. Najłatwiej doprowadzić do tarła od października do kwietnia. Do tarła wybieramy tylko te ryby, które wykazują wzajemne zainteresowanie sobą i chęć do tarła. Parę umieszczamy w akwarium o pojemności około 15 litrów z siatką ochronną na dnie, ustawione w spokojnym miejscu. Para przystępuje zwykle do tarła po 3-5 dniach i zazwyczaj odbywa się przed świtem. Jeżeli po 6 dniach nie nastąpiło tarło to parę przenosimy do zbiornika ogólnego i w przyszłości próbujemy z inaczej zestawioną parą. Po zakończeniu tarła usuwamy dorosłe osobniki, a akwarium tarliskowe mocno przyciemniamy. Młode wylęgają się po około 24 godzinach. Młode najlepiej jest karmić larwami solowca lub widłonogów. W odpowiednich warunkach osiągają dojrzałość płciową po około 6-8 miesiącach (samce trochę później)''

 

zr. encyklopedia SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja się podłączę do tematu mimo że mi chodzi bardziej o inessa. Dzisiaj zaobserwowałem że na ściance akwarium pojawiło się takie coś http://imageshack.us/photo/my-images/404/ikra.jpg/ czy jest to ikra? Poza tym w tym rejonie albo mój neon zwariował albo jest to spowodowane właśnie złożeniem ikry bo pływa cały czas z głową pochyloną do dołu odgania inne ryby, nie przyjmuje wgl pozycji poziomej, tak to mniej więcej wygląda http://imageshack.us/photo/my-images/687/neong.jpg/ (zdjęcie troszkę niewyraźne, ale chodzi o pozycje). Proszę mi coś doradzić jeśli to naprawdę jest ikra co powinienem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zasadzę dużo roślin przyziemnych i zasłonie w miarę możliwości jasne podłoże to będzie ok??

Od jasnego podłoża chyba nie zginął. Tak to podłoże nie jest białe, jest takie żółte ale jak zapalam światło wewnątrz akwa to tak, jest białe :? niestety :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być ikra czegokolwiek i raczej wątpię że neona, ona inaczej wygląda.

Neon chory.

Jeśli to ikra to raczej ciężko żeby była kogoś innego niż neona, bo mam tylko neony i bojownika (on raczej nie złożył ikry), jeśli chodzi o tego chorego neona, to już pływa normalnie, nic się z nim nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być ikra czegokolwiek i raczej wątpię że neona, ona inaczej wygląda.

Neon chory.

Jeśli to ikra to raczej ciężko żeby była kogoś innego niż neona, bo mam tylko neony i bojownika (on raczej nie złożył ikry), jeśli chodzi o tego chorego neona, to już pływa normalnie, nic się z nim nie dzieje.

Mi to wygląda na zatoczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...