Skocz do zawartości

Obsada do 24l


Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary:

długość: 39cm

wysokość: 30cm

szerokość: 20cm

Czy może tu zamieszkać 4/5/6 gupików ( 3 samice, 2 samczyki ) + kirysek

A co do roślin nie wiedziałem gdzie umieścić temat.Moglibyście mi podać pomysły.Mam ozdoby:

-statek

-zamek

W akwarium mam żwirek ale chcę tam umieścić piasek. Ph- nie znam.Chciałbym aby akwarium było jak najbardziej zarośnięte.Wymiary podałem wcześniej.Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma odzwierciedlać skrawek natury, więc ozdoby takie jak zamki czy statki nie są mile widziane, są sztuczne a po za tym brzydko wyglądają. Gupiki mogą być, nawet same samce aby ci się nie rozmnażały i żebyś nie miał przerybienia. Kirysek nie nadaje się do takiego akwarium zamiast tego możesz mieć krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> A co do roślin to jakie by pasowały ? <-- najważniejsze pytanie

A jeśli chodzi o " ozdoby " to myślałem raczej aby zostawić jedną i zasadzić na niej mech.I żeby była ona wpółukryta roślinkami.

A co do gupików to myślę że to jest najlepszy pomysł.Proszę o pomoc w temacie roślin.Przepraszam za zbytnie amatorstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przepraszać każdy kiedyś zaczynał :). Zamiast tej ozdoby obsadź mchem korzeń albo łupinę kokosa, będzie to wyglądać naturalnie i oczywiście będzie o wiele lepsze. Co do roślin nie jestem ekspertem, więc niech ktoś inny pomoże ale mi na przykład bardzo pasują kabomby, które potrzebują dużo światła, ale pięknie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Lampka świeci z taką mocą że hu hu. :mrgreen:

 

Edit :

 

A powiedzcie mi. Czy na piasku mogła by rosnąć roślinka przypominająca ,, trawę". Na razie mam roślinkę o dosyć dużych listkach.Bardzo ładnie wygląda.Listki ma podobne do anubias-a bartera. Acha i jaką długość max może mieć korzeń ;) .A teraz z innej paki: Bo jak na razie to w akwarium 6l mam 25 małych gupiczków.

 

Edit:znalazłem nazwę:Żabienica Blehera

 

Michał84:Nie minęło 24h więc ten post też powinieneś edytować,to tak na przyszłość.

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...