Skocz do zawartości

bocje z brzankami i neonami


Mathew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam bocje w 100l z neonami już chyba przez pół roku i jak na razie żyją

Dorosła bocja w takim słoiku nie miałaby możliwości się nawet obrócić...

 

Ja bym odradzał Ci trzymania bocji wspaniałej z neonami. Mialem ją i z 15 neonów zostało 6.

Ja mam bocje z neonami i żyją w zgodzie. Może padły z innych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz chłopie pewne sprawy zrozumieć. A sprzedawca w sklepie akwarystycznym robi Ci krzywdę wciskając "ładne" ryby ale nieodpowiednie do Twojego zbiornika. Ja swoje błędy młodości naprawiłem, oddałem bocje i ducha (ducha było mi najbardziej szkoda gdyż to bardzo zjawiskowa ryba i w dalekiej przyszłości na pewno do większego baniaka ją kupię) w zamian można hodować również bardzo ciekawe ryby: Kiryski, Otoski, Pielęgniczki (np. Ramirezy- uwielbiam je są na prawdę świetne i zastanawiam się nad zrobieniem stadka), Molinezje, Mieczyki, Sumiki szkliste, czy też Pictusy. (wydaje mi się że mogłyby u Ciebie być) Wracając jeszcze do bocji, w zoologu w którym kupuję miałem styczność z DOROSŁMI bocjami wspaniałymi i wierz mi, że miały dużo więcej niż 12 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki litraż i wymiary?

Możliwe, że broni swojego terytorium.

Jeżeli do mnie to 200L 100x40x50, tu raczej nie idzie o terytorium bo skalary u mnie trzymają sie głównie powierzchni,a kakadu niby swoje terytorium powinna mieć na dnie....

Na skalary to takie minimum

 

Wracając jeszcze do bocji, w zoologu w którym kupuję miałem styczność z DOROSŁMI bocjami wspaniałymi i wierz mi, że miały dużo więcej niż 12 cm.

W odpowiednim zbiorniku 20 cm bocje wspaniałe to normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ryby można trzymać razem z neonami innesa :?:

Jest ich tyle, że najlepiej użyć funkcji szukaj, coś wybrać i ew. potem pytać czy taka obsada jest ok.

Ja mam je z prystelkami, jarzeńcami i kiryskami.

Mam też 2 skalary ale młode skalary wpuszczałem do starszych neonów i jest ok. choć przez 2 dni nie miałem żadnych innych ryb tylko skalary tak się drobnica pochowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie bój żaby.

To wsadz ze 120. Jak szaleć to szaleć...

 

Zastanawiam się po co ciągniesz ten temat na tyle stron a robisz i tak jak uważasz...

Chcę wiedzieć jakie jest wasze zdanie. Jeśli się z czymś nie zgadzam robię swoje. :ugeek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...