Skocz do zawartości

Obsada 240l zimnowodnego.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy ta obsada bedzie dobra do akwa zimnowodnego ??

10x brzanka rozowa

15x kardynalek chinski

10 kirys pstry

Filtracja to będzie jeden filtr firmy aquael wew 1100 l/h

i drugi 100l/h

zwir drobny żółty

korzęnie

na korzeniach mech

Z roslin lodygowych to moczarka

oswietlenie 1 x30w i pasek ledowy niebieski 1 metr dlugosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z obsadą ok??? akwarium będzie stało w małym pokoiku w bloku.Jeżeli się w lecie nagrzeję to i tak dla ryb problemu nie będzie?Czy dla kardynałków będzie ? jak coś to wrzucę parę kostek lodu

...

Jeżeli się bardzo nagrzeje przy upałach to problem będzie dla wszystkich ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w upały będę wrzucał zamrożoną butelkę .Czy mógłbym zamiast brzanek różowych dać zielone? Zielone są ładniejsze. Obsada wtedy będzie wyglądać tak: 10x brzanka zielona

15x kardynałek chiński

10x kirys pstry , a czy zamiast tych kirysków pstrych mógłbym dać 10 spiżowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harem wielkopłetwów i do tego gromadka kirysów pstrych, lub spiżowych będzie jak najbardziej ok. Tylko to żadna zimnowodna obsada. Raczej zestaw ryb lubiących umiarkowaną temperaturę ;) Gdybyś chciał zrobić zimnowodne akwarium to proponuje ze 4 sztuki gymnocephalus cernuus lub lepomis gibbosus. Do tego grupkę 10 leucaspius delineatus, a na dno 5-6 sztuk gobio gobio. Efekt gwarantowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te dane. Swoją opinie opieram na własnych doświadczeniach. Gdy zaczynałem swoją przygodę z kirysem spiżowym jedyne info jakie znalazłem o jego wymaganiach pochodziło ze starej książki o rybach akwariowych. W tamtych czasach jeszcze nie słyszano o necie ;) Tak więc dla kirysa spiżowego podawana była temperatura 18-24 stopnie. Moje kirysy w sezonie zimowym były trzymane w temperaturze 18-20 stopni i nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. Ryby nie zachowywały się jakoś inaczej np ospale, często podchodziły do tarła i nie chorowały. Dlatego po kilkuletnich obserwacjach uważam, że mogą być trzymane okresowo w takiej temperaturze bez szkody dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego po kilkuletnich obserwacjach uważam, że mogą być trzymane okresowo w takiej temperaturze bez szkody dla nich.

Okresowo większość ryb przeżyje spadek temperatury o 1-2 stopnie. Mówimy tutaj teoretycznie o permanentnym trzymaniu ich w takich warunkach. Choć biorąc pod uwagę warunki panujące w mieszkaniach czy domach ta dyskusja jest jałowa, bo i tak w akwarium będzie minimum 21 stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że nie wszyscy mieszkają w bloku, gdzie jest ciepło i przytulnie :P

Zdarza się że w wolnostojących domach temperatura spada w nocy, lub są pomieszczenia słabiej ogrzewane np do 20 stopni, a woda zawsze będzie miała o 2 stopnie mniej niż otoczenie z tego co obserwowałam (bez grzałki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że nie wszyscy mieszkają w bloku, gdzie jest ciepło i przytulnie :P

Zdarza się że w wolnostojących domach temperatura spada w nocy, lub są pomieszczenia słabiej ogrzewane np do 20 stopni, a woda zawsze będzie miała o 2 stopnie mniej niż otoczenie z tego co obserwowałam (bez grzałki)

Z tego co ja zaobswerwoałem w moim Zimnym to, że w pokoju jest 18 a w akwarium bez grzałki 21 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że nie wszyscy mieszkają w bloku, gdzie jest ciepło i przytulnie :P

Zdarza się że w wolnostojących domach temperatura spada w nocy, lub są pomieszczenia słabiej ogrzewane np do 20 stopni, a woda zawsze będzie miała o 2 stopnie mniej niż otoczenie z tego co obserwowałam (bez grzałki)

Z tego co ja zaobswerwoałem w moim Zimnym to, że w pokoju jest 18 a w akwarium bez grzałki 21 ;)

Szczęściarz :P

Jam mam ciepłe i na zimę muszę dokładać drugą grzałkę, a temperatura ledwo 24*. Może dlatego, że stoi przy ścianie zewnętrznej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz :P

Jam mam ciepłe i na zimę muszę dokładać drugą grzałkę, a temperatura ledwo 24*. Może dlatego, że stoi przy ścianie zewnętrznej :(

To jest jedyny pokój gdzie nie jest włączone ogrzewanie.

 

Pozostałe akwaria gdzie jest 23-25 stopni są w dużym pokoju, gdzie mam mocniej odkręcony kaloryfer, żeby nie grzać bez sensu grzałkami.

 

Tak czy inaczej lepiej przemyśleć dobrze zakładanie zimnowodnego i dostosować akwarium do warunków w domu. u niektórych moich znajomych temperatura w domu nie spada poniżej 25 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...