Skocz do zawartości

Pęknięta grzałka


ilona2997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie w jednym z moich akwariów mam 20 C (taka temperatura w pokoju) grzałka po prostu ma za słabą moc by dogrzać więcej. Ryby czują się dobrze spożywają pokarm i myślę że dotrwają do następnego tyg kiedy zakupie grzałkę. Krótkookresowe spadki temperatury nie wpływają jakoś negatywnie na ryby. Niektórzy hodowcy stosują okresowe obniżenia temperatur dla niektórych gatunków. By np za jakiś czas podwyższyć temperaturę i dać "sygnał" rybom do rozmnażania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieść akwarium blisko źródła ciepła np.kaloryfer.

I je upiecz. :P

 

 

Ale wiadomo trzeba to robić z głową przecież nie przystawię za blisko baniaka do gorącego grzejnika.

Atreyu,czepiasz się?

Sam tak robiłem sprawdzając temperaturę i szczerze powiedziawszy gdyby nie fakt że w tym miejscu mi nie

pasuje akwarium spokojnie mógłbym się bez grzałki obejść,nawet zimą.

Zawsze można akwarium od grzejnika odsunąć o ile pracuje jednostajnie i kontrolując temperaturę w akwarium.

 

A co z litrażem akwarium czy on nie ma znaczenia Atreyu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc już o dobowych skokach temperatur w środowisku naturalnym...

 

Pewnie że się czepiam, ale zostawienie na noc akwarium przy odkręconym grzejniku dobrze się nie skończy. Kiedyś mieliśmy na forum gościa który miał problem...z za wysoką temperaturą, bo akwarium stało obok grzejnika. Zresztą przenoszenie czegoś większego niż 25l na parę dni mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc już o dobowych skokach temperatur w środowisku naturalnym...

 

Pewnie że się czepiam, ale zostawienie na noc akwarium przy odkręconym grzejniku dobrze się nie skończy. Kiedyś mieliśmy na forum gościa który miał problem...z za wysoką temperaturą, bo akwarium stało obok grzejnika. Zresztą przenoszenie czegoś większego niż 25l na parę dni mija się z celem.

Grzejnik można odpowiednio przykręcić( pisałem robić to z głową i kontrolować temperaturę wody).

Jak się nie da i pracuje ciągle odpowiednio go odsunąć,również kontrolując temperaturę,wody.

Każdy zbiornik da się przestawić na kilka dni o ile jest dojrzały w pełni i mamy ręce do pomocy.

Upuszczenie wody z dojrzałego akwarium nawet 300l i przestawienia go w 2 osoby to żaden kłopot,nic się nie stanie choćbyśmy spuścili nawet 80% wody,wierz mi 260l przestawiłem sam.

Gość to może jakiś nieobeznany albo nie wie co to to jest termometr.

Nie jażę jak to może się mijać z celem skoro odpowiednio ustawione akwarium koło grzejnika i kontrolowanie temperatury w sumie stały stan da się łatwo osiągnąć.

Ludzie trochę pomysłów i zdolności manualnych i się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upuszczenie wody z dojrzałego akwarium nawet 300l i przestawienia go w 2 osoby to żaden kłopot,nic się nie stanie choćbyśmy spuścili nawet 80% wody,wierz mi 260l przestawiłem sam.

 

 

Pod koniec roku planuję cyklinowanie podłogi, mam piekne poniemieckie deski pod stopami - pomożesz przesunąć 450-tkę? Latwo się mówi, upuścić wody i przestawić akwa.

 

W temacie - ja stosuję do podmianek podgrzana wodę - banieczkę z wodą stawiam w ciepłym miejscu, wlanie ciepłej wody przy odpowiedniej cyrkulacji, o ile oczywiście nie zafundujemy rybszczanom szoku termicznego, także delikatnie podniesie temperaturę w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec roku planuję cyklinowanie podłogi, mam piekne poniemieckie deski pod stopami - pomożesz przesunąć 450-tkę? Latwo się mówi, upuścić wody i przestawić akwa.

 

Szukasz taniej siły roboczej czy pomysłu jak to zrobić?

Ale okej pomogę tylko nie w tym temacie.

 

Ojjj - nie w tym temacie, spamik. +1. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...