Skocz do zawartości

Wybór podłoża.Piasek kwarcowy i bazalt?


dawide
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz się brudzić i grzebać z ziemią ogrodową. Ja do swojego akwarium 112L kupiłem 5L substratu JBL AquaBasis Plus za bodajże 40 zł z wysyłką

Dogłębnie rozumiesz potrzeby autora a podajesz dokładnie to samo co ja podałem na samym początku tematu.

 

Co do substratu można wymienić ich multum jak proponuję wcale nie drogi AquaBasis z JBL, który jak na podstawowe potrzeby adepta sztuki akwarystycznej wystarcza

Ja z Sayanem prowadzimy wolną dyskusję z której korzystają wszyscy w tym sam autor i przynajmniej my traktujemy go jak użytkownika na poziomie i nie chcemy go prowadzić za rączkę jak ty ;)

 

Założycielu tematu

Powiem Ci dokładnie jakie jest moje zdanie bo tu jak na razie nikt nie dał Ci że masz zrobić tak i tak.

Jeżeli autor świadomie zakłada akwarium to będzie wiedział co wybrać. Więc prosiłbym Ciebie o nie dyskredytowanie naszych opinii i postów ze względu: aaa to za dużo pracy aaa to się nie opłaca.

 

Dobra teraz do rzeczy, mamy opcje:

- ziemia ogrodowa + siatka chroniąca + bazalt i piach

- aquabasis z JBL + bazalt i piach

- kulki gliniano - torfowe + bazalt i piach

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz do rzeczy, mamy opcje:

- ziemia ogrodowa + siatka chroniąca + bazalt i piach

- aquabasis z JBL + bazalt i piach

- kulki gliniano - torfowe + bazalt i piach

Krótko, zwięźle i na temat ;d Brawo.

 

Ja mam jeszcze do autora pytanie - ile chcesz wydać na podłoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc myslalbym się wyrobic w 40 zł. Bazalt jest stosunkowo tani 0,10 kg więc na pewno kupię na zapas.Do tego żwir kwarcowy (w marketach budowlanych 7,5 za 25kg) ale do rzeczy... Po całodniowym przemyśleniu podjąlem decyzje że zrobię podklad w nastepujący sposób: najwyższa warstwa(czyli poprostu to co naprawde widać) zrobię w stosunku bazalt 3:1 na piach.Na sam środek akwarium jako pierwsza warstwę zrobię ziemię wg recepty S'Sayan'a tylko ją dla przezorności najpierw przepłucze gorącą wodą i upiekę w piekarniku.przysypię to lekką warstwą żwiru(oddziele dzieki temu szyby akwarium od ziemi),na to położę siatkę,i tutaj zastanawiam się nad nieco cieńszą i na niej zrobić dziurki do roślinek.No i na samą górę na siatkę dać bazalt z piachem na przykrywę...Nie będzie problemu z oddzieleniem bazaltu od żwiru co najważniejsze więc wszystkie problemy rozwiązane.Wydaje mi się że to optymalne rozwiązanie i glonów nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...