Skocz do zawartości

[200] Takie tam zbiorowisko update str. 2


daro92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem że pokaże Wam moje skromne akwa i poproszę o pomoc w przemeblowaniu go.

 

A więc tak

wymiary 100x40x50 (szerxgłębxwys)

filtr - aqua szut bodajże 750 i gąbką

filtr - padł mi tetra ex700 (rozszczelnienie - brak gwarancji) planuje nowy zastanawiam się nad jbl e901 czy warto? jak nie to co innego?

grzałka - eheim jager 200

napowietrzanie - 2 kostki - do zdjęcia wyjąłem bo to jest jeszcze do przemyślenia gdzie to ma być

oświetlenie - 2x30 watt - power glo i sylwania grolux - mam zamiar dołożyć jeszcze 1x24 tylko nie wiem czy dam rade to zrobić

tło - czarny brystol

żwir - jakiś tam zwykły

 

Rybki

2x złote glonojady (te zwykłe)

2x loricaria parva

1x panaque l191

2x bojca wspaniała

1x bocja siatkowana

6x razbora klinowa (na dniach będzie więcej)

6x kosiarka

1x skalar (mam zamiar go oddać tylko nikt go nie chce :/ )

3x brzanka rekinia

 

Rośliny

nurzaniec (2 rodzaje)

anubias (nie wiem jaki)

żabienica d'vall

kryptokoryny (4 rodzaje)

i 2 rośliny których nie jestem w stanie zidentyfikować

 

Testów nie robie bo nie mam

 

Poniżej foty (sorry za zacieki na szybach jutro umyje bo dziś już nie mam siły)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co to za roślinki? Ta czerwona i ta za nią.

 

Proszę o podpowiedzi i ocenę. Wiem że marniutko to wygląda ale po to to tutaj wstawiłem żeby się poprawiło xD

 

 

 

 

 

i mój ulubieniec

Dołączona grafika

Panaque L191

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka zupa rybna. Ogranicz ryby do max. 4 gatunków. Rośliny ładne, choć chaotycznie zasadzone. Właściwie twoje rośliny to same wysokie i

3- cio planowe. Zrób małą przycinkę, dokup rośliny (żabienice, anubiasy, mchy, może coś na trawnik) Ja bym wyrzucił te drewienka i wstawił jedne większy korzeń. Radzę tak: nurzańce i te inne wysokie na tył (trochę przyciąć. na 2 plan żabienice, anubiasy, jakaś duża kępa czegoś kolorowego np. ludwiga repens. Kilka sadzonek wetknij jakieś trawy, choćby eleocharis parvula. Na przód trawniczek, może któryś z heńków? na korzeń taiwan moss. Co do obsady, widziałbym ją tak:

- glonojady złote zostaw

- loricaria parva, panaque l191, bocję wspaniałą i siatkowaną

- jeśli zostajesz przy razborach, to według mnie powinno być ich 30 sztuk

- kosiarki zostaw

- skalara chyba oddaj, chyba, że chcesz je hodować. razbor nie zjedzą, bo te ławicowe są zbyt duże. Ja bym widział w tym zbiorniku 2 parki skalarów.

- te brzanki rekinie też oddaj.

Według mnie musi być tu coś większego oprócz razbor. Skalary, jeśli nie to może jakieś pielęgniczki (ramireza, kakadu)

Tyle chyba z moich porad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentalnie tak postanowiłem zając się tematem jak Ci to pomoże daj znać.

Ja zajmę się mediami,reszta obsadą roślin i umiejscowienia w akwarium,dalej obsada ryb.

Mam nadzieje że ktoś zapyta o parametry wody.

 

Witam

Postanowiłem że pokaże Wam moje skromne akwa i poproszę o pomoc w przemeblowaniu go.

 

A więc tak

wymiary 100x40x50 (szerxgłębxwys)

filtr - aqua szut bodajże 750 i gąbką

filtr - padł mi tetra ex700 (rozszczelnienie - brak gwarancji) planuje nowy zastanawiam się nad jbl e901 czy warto? jak nie to co innego?

grzałka - eheim jager 200

napowietrzanie - 2 kostki - do zdjęcia wyjąłem bo to jest jeszcze do przemyślenia gdzie to ma być

oświetlenie - 2x30 watt - power glo i sylwania grolux - mam zamiar dołożyć jeszcze 1x24 tylko nie wiem czy dam rade to zrobić

tło - czarny brystol

żwir - jakiś tam zwykły

 

Filtr odpowiedni,możesz go kupić i będziesz zadowolony.

Grzałka okej.

Jak będziesz miał jbl-a to z deszczowni skieruj wylot na tafle to wystarczy.Brzęczyków wtedy nie potrzeba,wierz mi.

Światło niestety omijam szerokim łukiem.

Położenie sprzętu trzeba zmienić.

Grzałkę i termometr masz we właściwym miejscu tylko masz taki typ grzałki którą możesz położyć w poziomie tak 3-4 cm od dna.

Termometr jak widzę masz naklejany a one są nie dokładne na jego miejsce naklej wewnętrzny na przyssawkę.

bocję wspaniałą i siatkowaną

Właśnie,nie rozumię co z nimi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że będzie gorzej :D

Tak jak mówiłem skalara chcę oddać a barzanki jak troszkę podrosną to idą do kolegi (700 litrów :D)

Z zielskiem to ja niestety nic nie poradzę że lubię duże rośliny ale postaram się coś niecoś podziałać w tym kierunku :D

Póki co wolałbym nie przycinać niektórych roślin tj tej czerwonej i tej za nią bo one tak byle jak rosną a jak przytne to mogą całkiem paść

Z tymi korzeniami to wiem mam fajny z mahoniowca ale brat mi go zabrał do siebie i na razie niech go sobie ma a ja poszukam czegoś ciekawego

 

Co do filtra to jeszcze nad fluvalem 205 się zastanawiałem ale raczej ten jbl będzie już może w przyszłym tygodniu.

Co do grzałki to ona ostatnio coś szwankuje i na razie zostanie w tej pozycji ale jak będzie działała stabilnie przez 2 tygodnie to ją "położe" :D zresztą myślałem już nad tym dość dawno temu

A co do termometru to jutro włoże drugi szklany.

 

Dzięki za podpowiedzi

 

PS co do większych ryb to kakadu odpada bo nie podoba mi się za bardzo ale ramirezki jak najbardziej :D

 

Trochę pracy Cię jeszcze czeka ;)

Wiem o tym i jestem gotowy ale portfel nie bardzo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale czeka mnie kupno filtra jeszcze wiec nie bardzo to chodzi w gre.

A jak zrobię coś samemu to i radość większa :D

 

Dzięki za podpowiedź kolego

 

 

 

 

Update

Dołączona grafika

Proszę nie sugerować się napowietrzaniem bo to tylko tymczasowe rozwiązanie, jak będzie filtr to będzie deszczownia tak jak podpowiedział wcześniej kolega grzegrzół.

Proszę o wyrażenie opinii czy tak lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...