Skocz do zawartości

RO pytanie.


ArMasteR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy dobry dział ale jest FILTR Ro wiec dałem ten dział.

Zamierzam kupić filtr Ro ale nie mam pojęcia jaki.

Znalazłem takihttp://allegro.pl/osmoza-akwarystyc ... 78298.html , lecz pytam was o poradę czy warto się brać za coś takiego.

I jeszcze jedno pytanie.

Mamy tam wężyk do kanalizacji, a ten do ujęcia wody idzie jaki? Czy mogę go podłączyć do wejscia na wąż od pralki?

Do takiego wejscia http://www.google.pl/imgres?q=w%C4%85%C ... x=79&ty=67 9ten bez tego dużego na końcu)

 

 

jeszcze się dopytam sprzedawcy na jakiej zasadzie go podłączyć do ujecia wody ale może macie jakieś pomysły?

Dzięki z góry.

 

EDIT: doczytałem że w sprawie innego węzyka zasilającego jest kontakt ze sprzedawcą czyli bedzie może możliwość takiego podłacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja podłączenia na wąż od pralki,tylko musisz kupić odpowiednie przejście,ja mam u siebie zamontowany na wejściu do spłuczki standardowy gwint,wężyk z odpływu wkładam normalnie do wanny i leci do kanalizacji,a z czystą wodą do wiaderka,ja nie montowałem go na stałe na instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżam ten temat, ale z innym pytaniem.

 

Mam obecnie Filtr RO 3. Minęło już 6 miesięcy więc będę się przymierzał do wymiany prefiltrów i membrany. (bo podobno te zastosowane u mnie są na taki okres) (woda pobierana to ok 60-70 L co tydzień )

 

Zestaw składa się z Membrany 100 gpd liniowy węgieli i propylen (standard) i 550 ogranicznik.

 

Teraz moje pytanie.

 

Zastanawiałem się nad rozbudową tego filtru. Chciałem zakupić zestaw 4 prefiltrów i jeszcze na sam koniec dać narurowy 10" z żwicą jonowymienną aby sprawdzić czy pozbędę się jeszcze lepiej NO3 z kranu.

 

- czy taka rozbudowa wpłynie na coś jeszcze po za szybkością uzyskania wody RO ?

- czy należy wymienić przy tym ogranicznik na inny ?

- czy po zamknięciu obiegu wody, w filtrze 10" może stać woda przez tydzień z tą żywicą ? (chyba jak są te kombajny RO - 3 x 10" i prefiltry z membraną, to tam woda stoi chyba cały czas?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...