Skocz do zawartości

zabezpieczenie przed wylaniem wody przez filtr kubełkowy


rafalo24x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem gdzieś że można zabezpieczyć się przed zalaniem,to trzeba wyciąć dziury w wężu zasysającym poniżej poziomu wody,zrobiłem tak tylko że widzę że od czasu do czasu filtr i tak zasysa troszkę powietrza do środka a otwór jest ponad cm pod taflą,robi jakieś zawirowania i wypuszcza bąbelki z wylotu,czy to tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też jestem w strachu. Kupiłem filtr kubełkowy i myślę co by było gdyby jakiś wężyk się wypiął. Trzymam filtr w wiaderku 30 litrowym ale akwa ma 112 L a sąsiadka na dole pokój po remoncie heh. Myślałem i wymyśliłem że chyba wykupię OC na wypadek jakbym zalał sąsiadów. Kosztuje chyba 6 zł na miesiąc ale będę spokojniej dużo spał. Z tą dziurką to wydaje mi się dobry pomysł jednak niżej pod taflą wody tj. 5 cm poniżej nie 1 cm. Zawsze lepiej żeby wylało się 10 litrów niż 100. Chyba też tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może się wężyk wypiąć? Ludzie, proponuję umieścić szafkę z akwarium w wielkim szklanym kontenerze, wtedy będziecie spać spokojnie.

Wstałbym teraz od komputera, posprawdzał wszystkie połączenia filtra z akwarium i spał spokojnie. Jakbym miał się zastanawiać, czy mi w nocy filtr pocieknie albo akwa pierdyknie to byłbym już całkiem siwy. Relax ludzie, większość hydrauliki w akwa mam na pex`ach i śpię spokojnie, mimo tego że nie kleiłem połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dobre .Dla urodzonych pesymistów proponuję zmianę zainteresowań ;) Po co ma dusza cierpieć i ten ciągły strach spędzający sen z powiek->masakra :( może jednak lepsze np. szachy? ale pesymista i tu przewidzi pewnie rozmaite klęski żywiołowe.

A swoją drogą dobre" kubeł w akwarium"," akwarium w akwarium" dodatkowo całość z szafką w kontenerze i co a trzęsienie ziemi wytrzyma? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteście oryginalni. Po co wogóle zabieracie głos? Po pierwszym zdaniu można przewidzieć co będzie dalej. Popadliście w skrajności. Oczywiście nie jest tak że trzęsą mi się ręce przed spaniem. Ja połączeń hydraulicznych wcale nie jestem pewien jakbym był to bym nie myślał o dodatkowych zabezpieczeniach. Plastikowe zakrętki przy wężykach, których mocno przykręcić się nie da bo plastikowy gwint się zerwie. Ten pomysł z dziurą w wężyku wydaje mi się dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...