Skocz do zawartości

Myślę o akwarium..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Za kilka miesięcy możliwe, że będę się przeprowadzać, co za tym idzie odmiana całego życia;)

Pomyślałam, że miło by mieć coś żyjącego w domu - na początek wpadł mi do głowy żółw, jednak z pewnych względów - musiałam odmówić. Pomyślałam i stwierdziłam, że może jednak rybki. Problem zaczyna się już na początku iż na nich w ogóle się nie znam. Więc by stworzyć im świetne miejsce życia, chce więcej się nauczyć i zacząć powolne planowanie. Myślę o akwarium panoramicznym ok 300l.

Ja jestem świadoma, że wiele ludzi nie lubi ozdób typu "statki" "zamki" ale ja jakość akwarium bez tego po prostu nie widzę. Dodać muszę, że pragnę posiadać kilka sztuk Amfipriona okoniowego i jeszcze nie wiem jakie inne rybki. Wiem, że to co piszę brzmi nieprofesjonalnie, ale dopiero uczę się o tych zwierzętach. Jakie ryby do nich mogę dobrać? I mam jeszcze jedno pytanie, czy istnieje pojemnik na jedzenie dla rybek, które same "wydzielają" pokarm na 1-3 dni? Pytam się z powodu mojej pracy, gdyż często bywa tak, że nie ma mnie w domu kilka dni. Proszę o wyrozumiałość i pomoc. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amfiprion okoniowy czyli błazenek okoniowy to ryba słonowodna.

 

Stworzenie akwarium morskiego wymaga doświadczenia i zaangażowania oraz nie lada środków finansowych.

 

Piszesz, że w ogóle się na tym nie znasz więc odradzam zaczynać z akwarium morskim.

Poczytaj najpierw co nieco o akwarystyce (najlepiej tutaj na forum) i dopiero wtedy zastanów się nad tym czy chcesz się w to pakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świadoma, że wiele ludzi nie lubi ozdób typu "statki" "zamki" ale ja jakość akwarium bez tego po prostu nie widzę.

Na pewno?

http://showcase.aquatic-gardeners.org/2010/index0c.html

Dodam że statki/zamki często po prostu szkodzą i są zagrożeniem dla ryb.

Dodać muszę, że pragnę posiadać kilka sztuk Amfipriona okoniowego i jeszcze nie wiem jakie inne rybki. Wiem, że to co piszę brzmi nieprofesjonalnie, ale dopiero uczę się o tych zwierzętach. Jakie ryby do nich mogę dobrać?

Błazenki to ryby słonowodne. 300l akwarium morskie pod nie, to przynajmniej kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy złotych i ogrom takiej wiedzy, że pewnie sam bym się nie porwał. W akwarium słonowodnym musisz znać się trochę na chemii, na procesach biochemicznych, to bardzo skomplikowane, nie widzę możliwości rozpoczęcia przygody z akwarium od takiej solniczki. Oczywiście też musisz wiedzieć jak prowadzić zwykłe akwarium, ale będzie to dużo tańsze, prostsze, a ryby będą wybaczać niektóre błędy.

I mam jeszcze jedno pytanie, czy istnieje pojemnik na jedzenie dla rybek, które same "wydzielają" pokarm na 1-3 dni? Pytam się z powodu mojej pracy, gdyż często bywa tak, że nie ma mnie w domu kilka dni.

Tak, są. Dodam jeszcze że ryby bez problemu wytrzymają ponad tydzień bez pokarmu, o ile nie jest to regularne.

 

Sugeruję jeszcze akwarium proste, zamiast profilu - ten zniekształca obraz, co trochę męczy wzrok i zaniża litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. może i macie rację, tylko że jako kobieta pragnę kolorowe ryby;) hm, serio odradzacie zamki itp? sadziłam że to dobre kryjówki dla nich, i czemu szkodliwe? Nie chce gupików i tych innych bo po prostu mi się nie podobają, więc jakie ryby radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz na łatwiznę. Poczytaj, poszperaj, pooglądaj jakie są ryby słodkowodne, jakie mają wymagania, ile czasu trzeba przeznaczyć na troskę nad nimi, jaki sprzęt jest wymagany etc. Jeżeli teraz Ci się nie chce przeznaczyć chwilę czasu nad zapoznaniem się nad podstawami, to w przyszłości wnioskuję, że nie będzie Ci się chciało zajmować odpowiedzialnie swoim akwarium...

 

Ryb jest mnóstwo. Kolorowe też są (przeważnie jakieś kolory mają ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idę na łatwiznę;) po prostu proszę o podpowiedź bo bardzo mnie interesuje akwarium mam nadzieję, że znajdę ładne rybki słodkowodne;) kurczę ale przyznam że z tym zameczkiem to mnie załatwiliście;) one są takie ładne! Nie wiedziałam, że takie rzeczy robią krzywdę.. i mówię poważnie bez żadnej ironii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ryb to najprościej będzie jak przejrzysz encyklopedię i jakieś wybierzesz. My pomożemy Ci coś z tego wybrać do twojego zbiornika.

http://www.superakwarium.pl/encyklopedia-ryb-c11.html

 

Drugą sprawą jest zaznajomienie się z podstawowymi sprawami przy akwarium.

Poczytaj podklejone tematy w poszczególnych działach.

Tu wyślę Ci kilka:

zakladanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy-t6354.html

tlo-czyli-kolejny-wazny-element-dekoracyjny-t8482.html

obieg-azotu-w-akwarium-t11573.html

filtry-wszystko-co-musisz-wiedziec-t36280.html

ciekawe-linki-o-doborze-oswietlenia-t6987.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde stworzenie czuje się najlepiej w swoim środowisku naturalnym.

Czy w rzekach tropikalnych występują ceramiczne zameczki, muszelki, kolorowe kulki stworzone nie wiadomo do końca z czego i emitujące nie wiadomo co? Nie :-)

 

I tak to wygląda :-)

 

Kryjówki robimy z czegoś innego - kamieni, korzeni, łupin kokosa, roślin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...