Jump to content
Sign in to follow this  
k9aro3l

Nerwowe krewetki

Recommended Posts

Witam

Mam problem z krewetkami, od paru dni zaczęły się one poruszać bardzo żwawo i pływają bardzo ochoczo wzdłuż szyb. Nie jest to raczej naturalne, bo zazwyczaj siedziały sobie grzecznie, a teraz to latają jak wściekłe. Zauważyłem to zwłaszcza teraz, gdy stado się powiększyło o xx krewetek ( młode). Wcześniej nie było takiego problemu. Czyżby brakowało tlenu ? Filterek chodzi non stop, napowietrzacz chodzi jakieś 3-4h dziennie.

Akwarium 25l

Krewetki Fire Red sztuk xx ale nie będzie więcej niż 30-50raczej

Filtracja : Kaskada- jakiś chińczyk nie pamiętam nazwy, ale przepływność to katalogowo 300l/h bodajże

PH- 8

NO2-0

Jeśli temat już gdzieś był to proszę o wybaczenie, nie mam czasu zbytnio na przeszukiwanie forum dlatego proszę o odpowiedzi tutaj lub o podesłanie linku z podobnym tematem.

Jest to jak najbardziej normalne zachowanie.

Możliwe, że zachowują się tak, bo zaaklimatyzowały się w akwarium lub próbują wsuwać glony z szyb.

Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje co to może być? Ponieważ chciałbym mieć pewność, że to nie jest nic poważnego.

Ja jak przeniosłem krewetki z 25 l do 126 to z tydzień pływały jak wariaty. Były bardziej ruchliwe niż danio. Później im przeszło....

To w pełni normalne,u mnie zawszę parę lubi trochę powariować ;)

ok dzięki serdeczne za odpowiedź, trochę się uspokoiłem :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this