Skocz do zawartości

Zielenice ? co dalej ?


Dusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim akwarium 45L mam od czasu jego założenia glony, według poradników o glonach są to zielenice.

Świecę od 11 do 20 około już tygodnia świetlówką mniejszej mocy i barwy 4700K a jedna jest odłączona i nic dalej są. Co2 również jest. Co dalej?

Oświetlenie 1W/L

Nawożenie makro i mikro.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/337/img079q.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/528/img081a.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę pomieszałeś rośliny cieniolubne z roślinami lubiącymi większe światło.

Mchy, cryptoryna są roślinami cieniolubnymi i wymagają 0.3 W/l a reszta ok 0.4-05W/l

Stanowczo 1W/l to za dużo.

Najlepiej wybrać rośliny jakie chce się howodać w odpowiednim oświetleniu.

Lepiej wybrać albo cieniolubne albo te lubiące więcej światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4700K, Co2, 1W/L, makro i mikro. O ile dobrze zrozumiałem.

W tym zestawieniu to jest nieodpowiednie plus mieszanie roślin oraz zapewne przenawożenie.

Zrób testy lub podmieniaj regularnie wodę i ogranicz nawożenie, wymień oświetlenie na ok 6500K, wymień cieniolubne rośliny na inne pod swoje oświetlenie.

1W/l i CO2 niech zostanie.

 

Nawożenie zaczynamy gdy skończymy walczyć z glonami nie odwrotnie, inaczej jeszcze im pomożesz i ciężej będzie się ich pozbyć. Akwarium nie ustabilizowało się jeszcze, gdy to nastąpiło trzeba było stopniowo ingerować: najpierw zwiększenie oświetlenia+co2 później nawożenie. Zbyt dużo zmian na raz nigdy nie jest dobre dla zbiornika i nie jest metodą, czasami lepiej za mało niż za dużo. Pamiętaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 świetlówki, jedna 4700K 15W to ta która działa, a druga to 6500K 30W jest wyłączona.

To co proponujecie w zamian za te rośliny cieniolubne ? Może dokupić jakiś maly zestaw roślin z allegro? szybko rosnących roślin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...