Skocz do zawartości

[98] Akarka Paskowana


Tinamou
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przedstawiam swoje skromne akwarium. Nie ma w nim żadnych fajerwerków, ale cieszy moje oko. Pokazuje je, ponieważ jestem ciekaw opinii - pozytywnych/negatywnych. Akwarium jest stosunkowo świeże, więc wszelkie rady, które mi się spodobają chciałbym wykorzystać w przyszłości przy restarcie - choć tego wcześniej jak w 366. dniu funkcjonowania baniaka nie przewiduję.

 

1. Akwarium:

Wymiary 70x35x40 => 98 litrów

Start 25/06/2011

 

2. Filtracja:

a) zewnętrzny Kubeł JBL CristalProfi e900 (fabrycznie 900 l/h) + Skimmer Fluvala

-dolny koszyk ceramika

-przedostatni MATRIX Seachem'a

-dwa górne kosze to gąbka

b) wewnętrzny AquaEl Fan-1 Plus (fabrycznie 320 l/h)

 

3. Ogrzewanie:

Eheim Jager 75W z termostatem - trzyma temp. 27

 

4. Podłoże:

Brązowe Pro-Soil [8l] - chyba największa porażka. Pozostałość po chęci zrobienia rośliniaka (m.in. oświetlenie 2x28 + więcej roślin). Następny restart = piasek. Teraz gdy któraś z Akarek "zaatakuje" podłoże to od razu w górę ucieka drobnica Pro-Soil i robi się czasowy syf i trzeba chwili by wszystko opadło na dno.

 

5. Oświetlenie:

2x9W AquaEl EcoLight - świece od 13 do 23. Celowo tak mało, odwidziały mi się akwaria-solarium.

 

6. Nawożenie:

Do momentu aż się skończą, wlewam EasyLife - Easy Carbo i ProFito. Później nie planuje kupować kolejnych. Od około 2 tygodni w podłożu jest 5 kulek gliniano-torfowych pod kilkoma zwartkami, ale póki co nie zaobserwowałem jakichś efektów.

 

7. Dekoracje:

-kokos

-2 korzenie "miotełki"

-3 mniejsze i 1 duży korzeń, do których przymocowane są anubiasy

 

8. Parametry:

-PH 7,3 -> w początkowej fazie funkcjonowania baniaka Pro-soil fajnie stabilizowało parametry (PH 6,8), teraz jest już gorzej. Przymierzam się do zakupu liści ketapangu. Na filtr RO na razie nie ma szans.

-KH7 -> j.w.

 

9. Roślinność:

- 3 mikrozoria oskrzydlone - wszystkie przymocowane do tylnej szyby - 2 na przyssawkach, 1 na fragmencie deszczowni (dlatego by korzenie swobodnie zwisały, na razie wygląda to szpetnie, ale jak obrośnie to może ...?)

- z przodu cryptocoryne parva (pomimo słabiutkiego światła trzyma kondycję)

- cryptocoryne undulata (przy kokosie i wokół korzeni "miotełki")

- 3 cryptocoryne balansae (prawy tylny róg, liczę, że z czasem zasłonią wlot filtra i skimmer)

- 3 anubiasy nana i 1 anubias nana-mini (wszystkie na korzeniach)

- myślę o jeszcze jednej roślinie cieniolubnej, którą mógłbym przymocować z lewej strony, by zasłonić filtr wewnętrzny

 

10. Obsada:

- akarka paskowana 1+1

- młodzież z pierwszego tarła - 4/08/2011 (wygląda na to, że też 1+1)

 

11. Zdjęcia:

 

Widok ogólny post-5907-13685167372842_thumb.jpg

 

Samica pilnująca 6. ikry (14/01/2012) post-5907-13685167373499_thumb.jpg

 

Moje "oczko w głowie" tzn. młody samczyk post-5907-13685167373926_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzięki za pochlebne komentarze. Co do odpowiedzi, to:

 

gdzie można dostać takie rybki i akwarium o wymiarze 70 cm długość

 

Akarki kupiłem przypadkiem, planowałem tylko apisto. Natomiast Nannacary namierzyłem we wrocławskim sklepie akwarystycznym na Nowym Dworze. Baniak ma nietypową długość, bo pochodzi jeszcze z poprzedniego wieku ;p

 

Niezły efekt dają te korzonki. Z jakiego drzewa pochodzą? Dał bym jakieś rybki do towarzystwa

 

Nie wiem z jakiego drewna. W sklepie miały łatkę: "korzeń polski", a sam nie podejmę się rozstrzygnięcia tej kwestii. Jestem zadowolony z posiadania aqua jednogatunkowego. Natomiast gdyby za podłoże służył piach, to prawdopodobnie kupiłbym jakąś elkę. Widziałem ostatnio np. L205. Przy tym Pro-Soil jakikolwiek zbrojnik zrobiłby mi niezłe "ogniem i mieczem".

 

Fajny efekt dają korzenie+anubiasy,ale dodałbym na lewą stronę od góry jedną miotełkę

 

Ciekawa propozycja i z pewnością do rozważenia. Może uda mi się coś znaleźć podobnego.

 

Na koniec jeszcze fotki "szefuncia":

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...