Jump to content

Kraby.Jakie i czy wogóle można trzymać z rybami?


Recommended Posts

Naszło mnie na urozmaicenie akwarium o inne zwierzęta niż ryby.Myślę o rakach,krewetkach etc, ale wracając do tematu.Dość popularnym krabami jak zauważyłem są Kraby mangrowe i tęczowe.Byłem przekonany, że jakiekolwiek ryby będą po prostu przysmakiem dla jakiegokolwiek kraba,ale podglądając filmiki na youtube zauważyłem, że niektórzy właściciele krabów trzymają je z rybami.Przeglądając różne fora akwarystyczne nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi czy faktycznie krab(i jaki gatunek kraba) nie zainteresuje się rybami.Wywnioskowałem(może błędnie?) że niektóre gatunki muszą mieć w akwarium jakąś wysepkę,a inne nie(?) i na tych właśnie chciałbym się skupić.Jakie to gatunki?Jakie mają wymagania i czy faktycznie można je trzymać z rybami(np neonkami) i krewetkami?

Link to comment
Share on other sites

Krab powinien mieć wydzieloną część lądową i wodną, hodujemy go w akwa-terrarium, małe rybki zje bez problemu, ponadto zniszczy rośliny. Nie znam gatunków innych od pustelnika, które całe życie spędzają pod powierzchnią wody.

Raczki jak najbardziej się nadadzą. Ponadto są jeszcze karliki szponiaste jako towarzystwo o nietypowym wyglądzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wszystkie kraby mają w swym menu mięso rybne (również polują na krewetki i ślimaki), więc jak nie chcesz aby znikały Ci rybki to albo zrezygnuj z kraba, albo kup kraby które nie rosną do dużych rozmiarów czyli np. z gatunku Geosesarma np. Red Devil albo Vampire lub Mandarin. Tylko te kraby z natury są bardziej lądowe niż wodne i jak zrobisz im część lądową w akwarium to rzadko będą do wody wchodzić. Trzymanie dużego kraba w akwarium mija się z celem, nie dość że sporo brudzą to jeszcze przycinają rośliny.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...