Skocz do zawartości

[54] gatunkowe lub minibiotop - coś oryginalnego!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!

 

Niedługo zwolni mi się zbiornik o wymiarach [cm]: 60 x 30 x 30 więc myślę o czymś ciekawym. Proszę o propozycje: chodzi mi o coś oryginalnego, czyli nie neony i nie kiryski [które uwielbiam ale mam dla nich inny zbiornik].

 

Najlepiej żeby wymagane parametry wody oscylowołay:

ph ok 7,5,

średnia twardość [to z lenistwa - mam taką w kranie],

temp. oczywiście do negocjacji;

 

Lubię oryginalne zachowania ryb. Może to być coś jednogatunkowego lub odtworzony mały biotop. Czekam na propozycje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiphophorus Pygmaeus

http://www.akwafoto.pl/jakwafoto2/core/ ... atunki=595

ale cieżko te rybki dostać.

Ten link nie działa ale chyba chodzi o te:

http://www.akwarium.info.pl/index.php?Itemid=60&id=149&option=com_content&task=view

Podobają mi się. Nigdy o nich nie słyszałem, ciekawe czy je gdzieś dostanę. W między czasie - czekam na propozycje, robi się ciekawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla ciekawskich... widziałem mieczyki pigmejki na allegro.. 10zł za sztukę .. pozdrawiam

przetrzepałem aktualne aukcje w każdą strone i nie za bardzo... - jak podrzucisz link to będe wdzięczny

 

Może otoski i kakadu lub ramirezy?

a stworzą jakiś biotop? powiesz coś więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o Ramirezach i - no proszę, nie pomyśalałbym jakie są ciekawe. Poważnie się nad nimi zastanawiam z powodu opisywanej inteligencji. Czyli czarne wody... Chyba wyjdzie na to, że będe potrzebował jeszcze z jednego zbiornika ;)

 

A nikt nie zaproponuje babki złotej albo małych kolcobrzuchów? nie zmieszczą się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Poczytałem o Ramirezach i - no proszę, nie pomyśalałbym jakie są ciekawe. Poważnie się nad nimi zastanawiam z powodu opisywanej inteligencji. Czyli czarne wody... Chyba wyjdzie na to, że będe potrzebował jeszcze z jednego zbiornika ;)

Czemu nie kakadu? Przecież harem kakadu (1samiec+2samice) mogą być?

Co do ramirezy to możesz mieć parkę (1+1) w takim baniaku, a jak chcesz mieć biotop to dodaj tam neonów i jeszcze kirysów panda lub otosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)To będzie SA, tylko kakadu odpada za mały zbiornik.

Czemu nie kakadu? Przecież harem kakadu (1samiec+2samice) mogą być?

Co do ramirezy to możesz mieć parkę (1+1) w takim baniaku, a jak chcesz mieć biotop to dodaj tam neonów i jeszcze kirysów panda lub otosków.

Zasugerowałem się powyższym postem. Ciekawią mnie te rozbiżności?

Z opisu na superakwarium.pl Wynika, że ten zbiornik może być [przy jednym samcu]: http://www.superakwarium.pl/pielegniczka-kakadu-id869.html

 

Harem kakadu też wygląda nieźle, zwłaszcza, że możena ciekawie urządzić akwa - podobają mi się skalne kryjówki. Rozmnażanie przypomina trochę naskalniki...?

 

Jak by nie było jest to klasyczny biotop, Sera proponuje identyczny skład w swoich materiałach o zakładaniu akwarium... [kakadu, neony, pandy]

 

Zbierają się ciekawe propozycje. Chcę cierpliwie przemysleć obsadę przed założeniem, więc czekam na dalsze sugestie. Wygląda na to, że 54 l stwarza spore możliwości!

 

Żadnej propozycji więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...